Що означають квіти в букеті: вчимось читати таємні знаки


Ходять легенди, що мова квітів зародилась на Сході. Звичаї цієї частині світу забороняли жінкам спілкуватися з чоловіками, якщо їх не пов’язували узи шлюбу. Тому, щоб висловити один одному свої почуття, закохані придумали «квіткове листування». Згодом традиція потрапила в Європу, де залишається популярною і зараз.

Що означають квіти в букеті?

Символіка кольору
Забарвлення пелюсток – одна з основ квіткової мови. Ще в епоху Катерини II був створений «Реєстр про квіти», де детально розписувалися значення кожного кольору. Трактування, які застосовувалися в галантному XVIII столітті, практично в незмінному вигляді збереглися до наших днів. Це треба враховувати, особливо коли даруєш квіти на 14 лютого.


Що символізує колір пелюсток:

Білий: невинність, щирість, чистота.
Рожевий: юність, ніжність, чарівність, турбота.
Жовтий: радість, тепло, душевність, життєлюбність.
Помаранчевий: гордість, сила, ентузіазм, впевненість в майбутньому.
Червоний: палка любов, пристрасть, свобода.
Синій і блакитний: таємниця, спокій, відданість, висота почуттів.
Фіолетовий: довіра, дружба, поетичне натхнення.

Кількість квітів у букеті
Арифметика має значення. У старі часи належало негайно підрахувати, скільки в подарованому букеті квітів. Отримана цифра вносила свої корективи в зміст послання.

Так що ж означає кількість подарованих квітів? Наведемо найбільш поширені смисли:

Один: запрошення пофліртувати.
Три: радість, щирість почуттів.
П’ять: зізнання в любові.
Сім: обожнювання, пропозиція руки і серця.
Дев’ять: знак глибокої і відданої дружби.
Одинадцять: безмежне захоплення.
Тринадцять: ворожість і презирство.
П’ятнадцять: прохання про прощення.
Сімнадцять: побажання щастя другу чи родичу.
Двадцять дев’ять: клятва у вічній любові.
Сто один: подарунок улюбленій і єдиній.

Ще раз нагадаємо, що тут наведено лише трактування, які зустрічаються частіше інших. Так що в разі сумнівів даруйте величезний букет, у якорму нереально полічити квіти.

Поговоримо про те, які композиції доречно підносити близьким людям, друзям, колегам

Юним дівчатам традиційно дарують білі конвалії, лілії, орхідеї з напіврозкриитими бутонами. Якщо ви в пошуку букета для дочки, виберіть блідо-рожеві чайні троянди або гербери. Якщо для коханої – замовте композицію з яскраво-червоних троянд. Альтернативою стануть композиції з дзвіночків, пеларгонії, пишних осінніх айстр.

Любов і вдячність найріднішій жінці – мамі – допоможуть висловити фрезії, альстромерії, дрібні кущові троянди. Прекрасно передають теплоту почуттів композиції з садових і польових квітів – нагідок, лаванди.

Свекрусі доречно подарувати елегантний букет з чайних троянд, лотосів або епіг, а бабусі – композицію з жовтих тюльпанів і фіалок. Запам’ятайте: жінкам у віці вручають квіти зі спокійним і стриманим забарвленням пелюсток – рожеві, персикові, блідо-жовті, блакитні.

Ідеальні варіанти для сестри – горицвіт, маргаритки, жовті кали або плюмерії. А якщо ви захочете порадувати подругу, піднесіть їй букетик з ірисів, ромашок або хризантем.

Колегам по роботі дарують композиції з жовтців, магнолій, білого жасмину. Для вручення товаришам по службі також підходять нарциси, камелії і гіацинти.

А які квіти буде доречно подарувати чоловікові? Товаришеві по службі або діловому партнерові можна вручити сувору композицію з дельфініумом або гладіолусами, брату чи приятелю – соняшники, а батькові або чоловіку – троянди з темним забарвленням пелюсток, гвоздики, іриси.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Що означають квіти в букеті: вчимось читати таємні знаки