Традиції та заборони на свято Трійці


Прекрасне свято Святої Трійці — одне з найважливіших свят у християнстві. Це 50-й день після Великодня, що припадає, як і в інші роки, на неділю. Тому Трійця ще називається П’ятидесятницею.

З цим святом віддавна пов’язано багато вірувань, традицій, риуталів та заборон. Багато з них зараз сприймаються не більше, ніж вигадка чи забобон.

Сьогодні в редакції розглянемо, що можна робити на Трійцю, а чого робити не варто.

1) Основна заборона на Трійцю пов’язана саме з землею. Ні в якому разі не можна проводити ніяких земляних робіт: рити, копати, орати, боронувати, встромляти кілки, косити траву і навіть садити рослини.

2)У цей день не можна шити, прати, прибирати.

3)Обережно потрібно поводитись з деревами. Молоді берези, горобина, верба – саме вони часто використовуються в ритуалах на це свято. На Трійцю не можна рубати і пиляти дерева, ламати гілля, колоти дрова, зазвичай гілки берези заготовляють за день до свята.

Чим пояснити цю тягу віруючих до прикрашання храму березовими гілками? Можливо, гілки берез та інших дерев нагадують глибоко віруючим про діброву Мамре, де був дуб, під яким Господь у вигляді трьох ангелів Святої Трійці з’явився Аврааму. Ця діброва фігурує на троїцьких іконах.

Є й інша версія. Гілки можуть символізувати квітучу Синайську гору, на якій Господь передав Мойсеєві 10 заповідей.

4)На Трійцю не можна гуляти весілля, а сватання, навпаки, заохочується – це вважається доброю прикметою, спільне життя буде довгим і щасливим.

5) За народною традицією, на Трійцю не рекомендується купатися у водоймах. У давнину це пояснювали тим, що в цей період «гуляють русалки», які можуть потягти людину в своє царство.

6) Люди в свято утримувалися від купання і в будинку – намагалися близько не підходити до води, навіть щоб просто вмитися. Заборона на миття і купання в давнину також була пов’язана з тим, що раніше людям було потрібно докласти чимало фізичних зусиль для того, щоб зробити обмивання (наприклад, розтопити баню). А працювати фізично в дні великих свят церква забороняє.

Однак церковні служителі стверджують, що немає і не може бути ніяких підстав не дозволяти купатися на Трійцю. Просто не варто замінювати похід до церкви і молитву пляжним відпочинком, що, безумовно, буде гріхом.

View this post on Instagram

Ікона « Свята Трійя» Дошка липова , яєчна темпера, сусальне золото Три сутності Бога в християнстві : Бог -Отець, Бог -Син, Бог- Святий Дух. На п’ятидесятий день після Великодня, обов’язково в неділю, святкується Трійця, тому цей день ще називають Пятидесятницею або неділя Зеленого тижня. Здавна люди врочисто зустрічають цей день: хати прикрашали живими квітами, гілками дерев, травами; готували святкове застілля; вбиралися у святковий одяг й чекали поки вдарять церковні дзвони. Ударить дзвін- блага звістка. Тоді всі побожно хрестилися та йшли до церкви, радісно вітаючи одне одного зі святою неділею. Кожна дівчина, відповідно до святкового звичаю , несла в руках свіжі квіти. Після служби Божої за старих часів відбувався хресний хід до криниць, осель, господарських будівель, щоб освятити їх, окропивши їх свяченою водою. #трійця #collection #instagood #ukraine #painting #design

A post shared by Nataliya KushnirGontar (@nataliakushnirgontar) on

7) На Трійцю прийнято бажати рідним і близьким здоров’я і сімейного благополуччя. У день перед святом, в батьківську суботу, поминають померлих родичів. Необхідно відвідати місця поховань, прибрати там.

Ну і найголовніше, в цей день не можна тримати в собі негативні думки і бажати поганого. Потрібно пробачити рідним і друзям всі образи, переступити через них і залишити в минулому.

Радимо всім з шаною провести Трійцю 2020!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Традиції та заборони на свято Трійці