При перегляді «Титаніка» мало хто звертає увагу на цю деталь. Але без неї кінцівку не зрозумієш!


В ніч з 14 на 15 квітня 1912 року на дно морське пішов величезний пасажирський пароплав «Титанік». Під час аварії корабля з життям розлучилося понад 1500 осіб. Загибель «Титаніка» стала найвідомішою морською катастрофою минулого століття.

Масова культура відреагувала на трагедію відразу ж, причому інтерес людей до події не згас до сих пір. Ну а в кінематографі найяскравішим творінням за мотивами катастрофи став легендарний фільм, сплівши воєдино жахливу трагедію та історію кохання!

Історія кохання 17-річної красуні з вищого суспільства і молодого бродяги-художника знайшла відгук в серцях мільйонів. «Титанік» дав пуск кар’єрі юного Леонардо ді Капріо і обезсмертив ім’я свого творця Джеймса Кемерона!

Не секрет, що Кемерон підходив до зйомок свого шедевра з максимальною серйозністю. Між іншим, у вересні 1995 року режисер особисто 12 разів занурювався до затонулих останків корабля на батискафах «Мир-1» і «Мир-2»! Фільм Джеймса наповнений безліччю тонких деталей, розгледіти які можна далеко не з першого разу.

Так, наприклад, мало хто з глядачів знайомий з режисерським ходом, що розкривається в останній сцені фільму. Постаріла Роза занурюється в сон і бачить там зали потонулого «Титаніка», які прямо у нас на очах перетворюються і знову знаходять колишній вигляд.

Жінку, що скинула з плечей тягар прожитих років, зустрічають ті, хто не пережив загибелі корабля. А на сходах, у годинника, її очікує Джек, в обійми якого Роза занурюється під оплески присутніх глядачів.

По-перше, потрібно буде згадати один з більш ранніх епізодів. Там 17-річній дівчині передають від коханого записку, де той призначає їй побачення у годинника. Виходить, що у фінальній сцені відбувається саме та зустріч, яку намічено майже сотню років тому!

Крім того, варто придивитися і до самого годинника. Тим з нас, хто не володіє ідеальним зором, доведеться трохи наблизитися до екрану. На циферблаті 20 хвилин на третю. Саме в цей час 15 квітня 1912 корабель остаточно розламався і затонув.

Для повноти картини ти можеш переглянути ту саму фінальну сцену нижче. Попереджаю одразу: від цього моменту сльози навертаються на очі так само, як і 20 років тому…

Глядачі «Титаніка» здавна сперечаються про те, чи бачить Роза в кінці фільму сон або померла і возз’єдналася в смерті зі своїм коханим. Відповісти на це питання попросили самого Джеймса Кемерона.

Режисер не став прояснювати ситуацію. Чоловік сказав, що глядач повинен вирішити для себе сам, яка доля спіткала Розу.

Історія Джека і Рози варта того, аби поділитися нею з друзями. Тож не зволікай!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

При перегляді «Титаніка» мало хто звертає увагу на цю деталь. Але без неї кінцівку не зрозумієш!