Дівчинка-індиго з Полтави прожила всього 11 років, та встигла написати більше 2 тисяч картин.


Саша Путря народилася в Полтаві 2 грудня 1977 року. Уже в три роки вона не розлучалася з пензликом, а малювання стало для неї не хобі, а потребою, як сон чи їжа. Крім того, Саша займалася вишивкою, писала вірші, робила прикраси з намистин і навіть випалювала по дереву.

В 5 років їй діагностували лейкемію. Лікарі з сумом говорили, що дівчинці залишався всього місяць.

Батьки не залишали надії і намагалися усіма силами вилікувати донечку, а також відвезли Сашу в Києво-Печерську лавру, щоб вона могла отримати благословення святих отців.

Намагаючись абстрагуватися від болю, Сашуня стала творити в рази більше. І якщо спочатку в її арсеналі були лише дитячі, наївні малюнки, то з часом вона все частіше відтворювала індійські мотиви, а також торкалася тематики космосу.

Цікаво, що Євген Путря, батько дівчинки, намагався віддати її в художню академію, на що отримав рішучу відмову. Саша не раз говорила про те, що хоче формуватися як творча особистість самостійно.

За 11 років життя дівчинка намалювала понад 2 000 картин, а про важливість її неоціненного внеску говорить те, що мистецтвознавці зняли про неї аж 5 документальних фільмів.

Уже після раптової смерті дівчинки її батьки робили виставки, і завдяки їхнім титанічним зусиллям Сашу знають у всьому світі.

Остання картина 11-річної називається «Сіріус». Дівчинка попросила батька прикласти долоню до полотна, після чого обвела її, а потім обвела і свою. Вдалині видніються зірки, а руки ніби продовження хмар. Мабуть, це найбільш зворушлива картина з творчого доробку Олександри.

Пошир цю статтю, аби більше людей дізналось про маленького генія з Полтави Сашу Путрю!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
3
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
1
Химерний
Подобається Подобається
73
Подобається
О боже О боже
12
О боже
Круто Круто
14
Круто
Що за! Що за!
2
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дівчинка-індиго з Полтави прожила всього 11 років, та встигла написати більше 2 тисяч картин.