Розкопки в затопленому місті привели археологів в захват. Такого вони не очікували!


Мені завжди було цікаво, що буде, коли пройде ще 2 000 років і археологи проводитимуть розкопки на території наших з вами країн і міст.

Що вони там знайдуть? Айфони, комп’ютери, купу селфі-палиць… Цікаво, що б вони подумали, побачивши такі знахідки? Також і ми, після знахідки будь-яких експонатів з минулого, не завжди розуміємо для чого вони призначалися. Деякі з них нудні і непотрібні, а деякі просто захоплюють своєю красою!

Наприклад, ця прекрасна мозаїка, яку археологи знайшли в Туреччині. Тільки подумайте як вони були вражені? Адже шансів на таке відкриття у них практично не було! Цій мозаїці більше 2 000 років.

Розкопки велися в найдавнішому місті Зевгма в Туреччині. Через певні обставини місто практично повністю було занурене у воду!

Гребля на річці Євфрат, що розташовується менш ніж в 2 км від міста, призвела до згубної повені. Протягом багатьох років вода продовжувала поступово підніматися, що зіграло на руку археологам.

Знаючи, що місто скоро затопить повністю, команда археологів під керівництвом професора Куталміс Горкай подвоїла зусилля при розкопках, щоб встигнути врятувати стародавні реліквії.

Мозаїка зображує 9 грецьких муз, і, за словами археолога, виготовлена а була по унікальному замовленню власника будинку. Мабуть, власник дому був добре освічений. До речі, у Зевгма можна знайти безліч інших мозаїк, крім цієї.

Місто було засноване одним з генералів Олександра Великого, а через три століття завойоване римлянами. Будучи містом біля кордону, Зевгма стала центром торгівлі і перетину різних культур.

«Це єдине велике місто в регіоні, який з елліністичного поселення став римським гарнізоном. Це ідеальне місце для вивчення культурних змін від однієї цивілізації до іншої», — каже Куталміс.

Велика частина мозаїк зображує персонажів грецької міфології. Наприклад, Талія — муза комедії.

А на мозаїці нижче — Океан і Тетіс.

На деяких мозаїках видно і римський вплив — як, наприклад, на цій мозаїці, яка зображує циганку.

У період розквіту в Зевгма жило близько 80 000 чоловік. Її занепад почався з падінням Римської імперії. Місто забули на 1 700 років…

Команда Куталміс все ще працює, незважаючи на повінь; вони планують зберегти і відреставрувати збережену частину стародавнього міста.

Звичайно, частина історії зевгма ніколи не стане нам відома, і сумно думати, що через рукотворного споруди — греблі — така краса буде похована в століттях. Проте, швидше за все, нас чекають нові відкриття античної краси!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розкопки в затопленому місті привели археологів в захват. Такого вони не очікували!