7 речей, які давно пора здати на переробку і отримати за це гроші, а не викидати на сміття.


Сьогодні викидати сміття – це немов викидати на смітник гроші. Позбавлятися від непотрібних речей слід правильно, щоб не тільки дбати при цьому про навколишнє середовище, але ще і трохи заробити.

1. Матраци

Фахівці рекомендують міняти матрац кожні 8 років. Щоб він не гнив на смітнику, краще здати його на переробку. Де ж взяти нові? Матраци в https://brwmania.com.ua/ – чудова ідея зазирнути у цей інтернет-магазин!

2. Одяг

Якщо від старого одягу ломиться шафа, а викинути його шкода, то буде краще віддати його на благодійність або віднести в магазин, який бере участь в програмі переробки текстилю. Так, в мережі магазинів H&M приймаються чисті речі будь-яких брендів, будь-якої якості і в будь-якому стані. Можна приносити будь-який одяг: верхню, нижню і постільну білизну, домашній текстиль, крім взуття і виробів зі шкіри. Весь зібраний одяг буде відправлений на переробку, а тобі запропонують знижку на покупці нового.

3. Старі меблі

Якщо ти збираєшся оновлювати меблі в квартирі і не знаєш, що робити зі старими стільцями, столами та іншими речами, то подивись, які можливості з утилізації є у твоїй країні. Так, мережа магазинів IKEA готова забрати старі меблі на переробку під час доставки нових. А в деяких країнах предмети інтер’єру в хорошому стані можна навіть повернути в магазин для повторного продажу.

4. Побутова техніка

На жаль, ніяка сучасна техніка не може служити вічно, часом від неї доводиться позбуватися. Але не всі споживачі електричного струму можна просто викинути на смітник, так як деякі з них містять важкі метали та інші небезпечні сполуки. Під впливом прямих сонячних променів і атмосферних опадів вони виділяють токсичні пари, що завдають величезної шкоди навколишньому середовищу і здоров’ю людини. Побутові прилади необхідно утилізувати. Сьогодні багато магазинів приймають стару техніку на переробку, а заодно видають знижку на покупку нової.

5. Пластикові карти

Не поспішай викидати старі пластикові карти. Їх можна здати на переробку або продати колекціонерам. Так, є люди, які готові заплатити за непотрібний шматок пластика. Якщо у тебе накопичилася достатня кількість старих бонусних або рекламних карт, якими ти не плануєш користуватися, то краще їх продати, ніж викинути. Але не варто віддавати свої пластикові банківські картки, навіть з вичерпаним терміном дії, так як на них зберігається твоя персональна інформація, якою можуть скористатися шахраї.

6. Винні пробки

Якщо ти колекціонуєш винні пробки в великому келиху або просто зберігаєш їх в кухонному ящику, то, можливо, варто позбутися від цього сміття? Викидати на смітник нічого не потрібно: старі пробки можна продати на інтернет-аукціоні. Є багато художників і компаній, які їх повторно використовують або переробляють, і вони готові заплатити за них.

7. Пластмасові пляшки

З 1950 року людство виробило понад 8 млрд т пластика. За вагою цей обсяг сміття можна порівняти з вагою 822 тис. Ейфелевих веж. Велика частина пластика не розкладається у навколишньому середовищі і залишається лежати в землі сотні, тисячі років. Тому в багатьох країнах сьогодні приймаються рішення, щоб спонукати людей здавати такого роду сміття на переробку.

У країнах Європи можна знайти спеціальні автомати з прийому пластикових пляшок, за здачу яких можна отримати знижку на покупки в магазинах. От би і нам таке в Україні!

А чи був у тебе досвід з відправкою старих і непотрібних речей на переробку? Куди ти звертався?


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

1
1 point

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
6
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 речей, які давно пора здати на переробку і отримати за це гроші, а не викидати на сміття.