То ось чому на тюбиках зубної пасти стоять смужки різного кольору!


Скоріш за все, ти коли-небудь замислювався над тим, для чого на жакеті третя кишеня, а на спинці сорочки – петля. Вірогідно, ти навіть намагався дізнатись, що означають різнокольорові смужки на тюбиках із зубною пастою, і для чого призначений отвір на кінці вимірювальної рулетки. У цій статті ми приготували відповіді на ці та інші каверзні запитання. І більшість з них тебе точно здивує!

1. Як правильно відламувати лезо канцелярського ножа?

Дивлячись на лінії розлому на канцелярському ножі, легко здогадатися, для чого вони: при необхідності можна легко відламати затупілу частину. Однак чи знаєш ти, як зробити це, не порізавши руку? На краю ножа розташовується спеціальна знімна пластмасова кришечка, саме використовуючи її і слід відламувати шматочки леза.

2. Чому на всіх паличках суші є дерев’яний кінчик?

Розламуючи одноразові палички для суші, не викидай дерев’яний кінчик. Його слід використовувати як підставку під палички, щоб не класти їх на стіл.

3. Третя кишеня на жакеті – для краси?

Сьогодні цю кишеню рідко використовують за призначенням. Найчастіше в ній можна побачити хустинку або бутоньєрку. З’явилися ці кишені в середині XIX століття, тоді вони називалися «квитковими» і нашивались переважно на спортивну або жокейську форму. В такій кишені зручно було зберігати квитки на скачки, на потяг або в театр.

4. Для чого на ручці ковша отвір?

Отвір в ручці ковша, здавалося б, призначений для того, щоб можна було повісити його на гачок. Проте є думка, що у тих, хто його проектував, була зовсім інша ідея: в цей отвір дуже зручно вставляти дерев’яну лопатку під час приготування їжі. Спробуй наступного разу, і тобі не доведеться використовувати для брудної лопатки додаткову тарілку або підставку.

5. Чому один край невидимки хвилястий, а другий ні?

Відповідь на це питання точно знають перукарі. Жодна інша шпилька не тримає волосся так добре, як невидимка. Така фіксація досягається завдяки наявності жолобків. Отже, роблячи зачіску, хвилясту сторону слід розташовувати саме знизу, а не навпаки.

6. Чи правильно ми дістаємо драже Tic Tac з коробочки?

Драже Tic Tac давно набуло небувалої популярності. Пам’ятаєш рекламу, яка розхвалювала драже, здатне освіжити дихання? Хлопці та дівчата в рекламних роликах завжди хвацько витрушували з коробки на долоню декілька цукерок, хоча насправді на пластмасовій кришечці є дозатор, за допомогою якого Tic Tac можна висипати поштучно.

7. Для чого потрібен прозорий диск під кришками від пластикових пляшок?

Такі диски можна побачити в пляшках з газованими напоями. Призначення диска в тому, щоб уповільнити процес вивітрювання газу.

8. Тільки я бачив отвір в ілюмінаторі?

Отвори є в кожному ілюмінаторі, вони служать для нормалізації тиску між двома пластиковими вікнами. Різниця тиску між повітряним прошарком всередині скла і салоном настільки велика, що склопакет може не витримати навантаження і лопнути. Завдяки крихітному отвору просочується повітря і тиск знижується.

9. Чому верхня і нижня петля на сорочці розташовані горизонтально?

Відповідь проста: ці ґудзики можуть розстібнутися з більшою ймовірністю, ніж ті, що розташовані посередині. Будучи застебнутими горизонтально, вони тримаються міцніше.

10. З якою метою пришивають петельку на спинку сорочки?

Петелька ззаду, на перший погляд, чи не найнепотрібніший аксесуар на сорочці. Однак спробуй повісити сорочку за цю петлю на гачок через брак вішалки, і ти зрозумієш, що це дуже зручно, і одяг не мнеться. Однак вважається, що перші петлі стали пришивати до сорочок тоді, коли в моді були знімні коміри і шийні хустки. За допомогою цієї петельки їх було легше закріпити на сорочці.

11. Яку корисну інформацію можна дізнатися, поглянувши на стрілку на покажчику рівня палива?

Завзяті автомобілісти прекрасно знають, що ця стрілка – один з важливих елементів на приладовій дошці. По ній можна дізнатися, з якого боку в машині розташовується кришка паливного газу.

12. Для чого зробили отвір на кінці вимірювальної рулетки?

Отвір на кінці вимірювальної рулетки придумали не просто так. Його зручно використовувати, щоб чіпляти рулетку за цвях або шуруп, проводячи вимірювання.

13. Яка інформація зашифрована в смужках на тюбиках зубної пасти?

Коли туби з зубними пастами і кремами стали маркувати різнокольоровими смужками, з’явилося багато версій про те, що б це могло означати. З вуст в уста передавалися страшилки про те, що чорна смужка – це знак того, що в складі зубної пасти багато «хімії», а от зелена заслуговує довіри.

Насправді все набагато простіше: смужки – це спеціальні фотомітки, орієнтуючись на які туба розташовується на конвеєрі і заповнюється пастою або кремом. Такі мітки зчитуються світловим променем, для кращого розпізнавання вони повинні відрізнятися від основного фону. Тому на всі тюбики білого кольору виробники наносять чорні мітки.

Гадаємо, твої друзі навряд чи знають про усі ці секрети. Ділись з ними статтею у соцмережах!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
4
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

То ось чому на тюбиках зубної пасти стоять смужки різного кольору!