В 1917 році 70 дівчат влаштувались на фабрику. Це стало для них вироком!


На початку минулого століття людство погано розуміло, наскільки небезпечною може бути радіація. Випромінювання, що змушує речі світитися в темряві, здавалося багатьом екзотичної дивиною, нешкідливою забавою.

Існувало безліч компаній, що пропонували покупцеві радіоактивний товар, і люди розбирали їхню продукцію як гарячі пиріжки. Представники вищих верств суспільства із задоволенням розкуповували подібні речі, не здогадуючись, що таким чином повільно вбивають самих себе!

Радіоактивні шоколад, вода і зубна паста — лише частина товарів, що перебували в ті роки на полицях. В магазинах косметики продавалися креми для обличчя, пудри і помади з хлоридом торію.

Курцям пропонували сигари з радієм. А в аптеках жваво продавали презервативи, що світяться в темряві від радіації! Згодом стало зрозуміло, що подібні продукти несуть людям лише хвороби і смерть.

Показовим в цьому плані стала справа «радієвих дівчат». Так назвали групу молодих робітниць з заводу компанії US Radium Corporation, що спеціалізувалася на виготовленні радієвої фарби.

Фарбою цієї малювали цифри і стрілки на циферблатах. Нещасні дівчата днями безперервно розфарбовували годинник. За один екземпляр готової продукції трудівниця отримувала всього 5 центів.

Працівниці намагалися в день розписати якомога більше годин, а щоб пензлик не розлазився, бідолахи постійно слинили їхні кінчики. В результаті кожна з нещасних схопила таку дозу опромінення, що навіть сьогодні лічильник Гейгера над їхніми могилами приходить в шаленство!

В 1917-1928 роках, радій ще вважали чудотворною речовиною, що продовжує молодість. Юні красуні з фабрик, зберігши залишки фарби, розписували ними собі нігті, повіки, вії та навіть зуби.

Але вже до 1922 року «радієві дівчата» почали хворіти і вмирати. Однією з перших з життям розпрощалася Моллі Маггі.

У 1922 року Моллі потрапила на прийом до дантиста зі скаргами на зубний біль. Лікар видалив їй корінний зуб, а через місяць ще один. У травні на щелепі дівчини виник абсцес.

Медик, що видаляв його, жахнувся, коли шматок щелепної кістки пацієнтки розсипався від одного дотику. До кінця літа Моллі втратила всю щелепу разом з фрагментами внутрішнього вуха. А у вересні молода дівчина померла…

Пізніше ця хвороба стала відома під назвою «радієва щелепа». Для жахливого захворювання характерні некроз щелепи і постійне формування кісткових пухлин.

У другій половині 20-х років більшість працівниць компанії стали жертвами цієї страшної хвороби. П’ятеро з них, зрозумівши, що всьому виною радій, подали на US Radium Corporation в суд.

До 1928 року компанія всіляко намагалася зам’яти справу. Керівництво корпорації навіть оплачувало «експертів», «дослідження» яких стверджували, що радій абсолютно безпечний.

Зрештою, однак, «радієві дівчата» перемогли. Суд постановив виплатити кожній з них величезну компенсацію. На жаль,до моменту завершення справи двоє з п’ятьох красунь вже були прикуті до ліжка, а нормально пересуватися без сторонньої допомоги могла лише одна.

Прикладу «радієвих дівчат» послідували ще кілька постраждалих робітниць компанії. В таких судових справах отримана від компанії компенсація часто йшла на похорон.

Зате саме завдяки «радієвим дівчата» вдалося показати світові, як насправді небезпечна радіація! Історія була пізнавальною? Чому б не розказати другу!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

В 1917 році 70 дівчат влаштувались на фабрику. Це стало для них вироком!