Підозри поліції підтвердилися! Названа причина трагедії в Нотр-Дамі.


15 квітня в соборі Паризької Богоматері здійнялась сильна пожежа, яку довгий час не могли загасити. Поки парижани молилися за порятунок пам’ятки культури, весь світ спостерігав за тим, як пожежники відчайдушно борються з вогнем.

На щастя, сильних руйнувань вдалося уникнути. В результаті трагедії обвалились дах і шпиль. У соборі якраз проводилися реставраційні роботи, тому більшість реліквій винесли до пожежі.

А терновий вінок і ковчег з палаючої будівлі врятував капелан паризької охорони Жан-Марк Фурньє.

Ймовірною причиною події слідчі паризької поліції називають коротке замикання. При цьому повідомляється, що інші версії поки теж розглядаються.

Раніше стверджувалося, що поліція відкинула версію підпалу, а те, що сталося, пов’язували з проведенням реставраційних робіт у соборі.

Міністр культури Франції Франк Ріестер заявив, що загроза обвалення елементів собору до цих пір залишається. У Нотр-Дамі виявлені три уразливі точки.

Перша — трикутний 15-метровий елемент в північному трансепті собору. Його більше не підтримують балки даху, а в разі падіння він може зруйнувати половину північного фасаду.

Західний фронтон між дзвіницею теж може завалиться, оскільки перекриття, на які він опирався, зруйнувалися під час пожежі.

Ще одне проблемне місце — кут південної дзвіниці, що змінив форму через перегрів.

«Якщо ці точки впадуть, під загрозою буде великий старовинний орган. Операція по зняттю химер вже почалася», — розповів міністр.

На біду відгукнулися люди з усього світу. Уяви собі, в перший же день громадяни Франції пожертвували 136 мільйонів євро.

Жертвують гроші не тільки знаменитості та бізнесмени, навіть король Марокко розпорядився виділити кошти на відновлення собору.

У найближчі роки Нотр-Дам буде закритий для туристів. Президент Франції Еммануель Макрона заявив, що будівлю відновлять за 5 років, але чи буде собор таким, як раніше, велике питання.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підозри поліції підтвердилися! Названа причина трагедії в Нотр-Дамі.