Австралія у вогні: лісові пожежі, які призвели до катастрофи.


Початок 2020 року став для Австралії лиходійним. Ще з грудня 2019 року там тривають лісові пожежі. Проте зараз те, що там відбувається, можна назвати не просто катаклізмами, а всесвітньою катастрофою.

Вогонь охопив понад п’ять мільйонів гектарів території, у тому числі низку національних парків і місць проживання коал. Пожежа зруйнувала майже 1,5 тисячі житлових будинків, адміністративних та господарських приміщень. Кількість загиблих унаслідок пожежі по всій країні зросла до 28 осіб, десятки людей вважаються зниклими безвісти.


Тисячі туристів та місцевих мешканців змушені тікати від лісових пожеж до тихоокеанського узбережжя. Так, в останні дні 2019 року близько 4 тисяч людей виявилися заблокованими на пляжі міста Маллакута у штаті Вікторія. Для їхньої евакуації 2 січня прибув військовий корабель і забрав перших 800 осіб, за рештою він повернеться в найближчий час.

Групи втікачів були зафіксовані й на інших відрізках 200-кілометрового узбережжя, що прилягає до ураженої пожежами зони континенту. 3 січня влада штату Новий Південний Уельс оголосила надзвичайний стан.

Чагарникові пожежі є нормальним явищем для Австралії, вони здебільшого починаються в грудні і наносять незначну шкоду природі. Однак цього року чагарник почав горіти ще в жовтні, тривала екстремальна спека та вітри тільки загострюють ситуацію.


Рятувальники намагаються максимально скористатися тимчасовим похолоданням, а люди скуповують провізію в магазинах та масово лишають потенційно небезпечні території. Температура у зоні пожеж сягає сотень градусів за Цельсієм, через що люди гинуть ще до того, як полум’я до них дістанеться.

Ось як виглядає Австралія з космосу.

На сьогодні близько півмільярда тварин вважається загиблими. Деякі види можуть взагалі не вижити.

Пожежі Австралії – урок для всього людства. Для нас із вами. Адже це результат глобального потепління, чому причина – людська діяльність. Тому будьмо обачними, бережімо природу, дбаймо про братів наших менших. Адже світ не такий уже й великий, і хто знає, що станеться з нами…

Обов’язково поділися цією статтею з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Австралія у вогні: лісові пожежі, які призвели до катастрофи.