Лобстери, шампанське і натовп озброєної охорони! Що ховає в собі особистий поїзд Кім Чен Ина.


25 березня 2018 року на один з вокзалів Пекіна прибув темно-зелений потяг з затонованими вікнами. Досвідчені журналісти відразу дізналися, що цей потяг — улюблений засіб пересування лідерів КНДР.

Так, це був формально перший офіційний закордонний візит лідера Північної Кореї. Спочатку він тримався в строгому секреті, але все таємне рано чи пізно стає явним.

Тільки через деякий час про візит офіційно повідомили обидві сторони, а рідкісні фото Кім Чен Ина стали надбанням корейських і китайських новинних ЗМІ.

Любов до залізничного транспорту Кім Чен Ин успадкував з молоком матері. Наскільки відомо, у його діда і батька була аерофобія, тому навіть в тривалі іноземні подорожі вони відправлялися на подібних поїздах.

Наприклад, в 2001-му Кім Чен Ір на такому поїзді прибув до Москви. На дорогу в одну сторону було витрачено приблизно 24 дні. Також лідери Північної Кореї схиблені на власній безпеці і мабуть вважають, що наземний транспорт надійніший.

У поїзді, який прибув до Пекіна, був 21 вагон. Але, згідно з доповіддю південнокорейської розвідки, в розпорядженні правителів близько 90 спеціально облаштованих вагонів. Розповідають, що батько нинішнього керівника країни використовував одночасно три потяги: перший був на кшталт розвідника, у другому їхав він сам, а в третьому — додаткові охоронці забезпечення.

Вагон Кім Чен Ина броньований з усіх боків, включаючи підлогу. Вікна затемнили, щоб не можна було визначити, де саме їде лідер країни і інші високопоставлені пасажири. А ось під час подорожей Кім Чен Іра величезна кількість співробітників заздалегідь перевіряли маршрут на наявність різних вибухових речовин та інших предметів, які могли б нести небезпеку першій особі країни.

Через декілька шарів броні вагон стає вельми важким, так що більше 60 км/год від нього очікувати важко.

Російський чиновник Костянтин Пуліковський, який в минулому був військовим і супроводжував Кім Чен Іра під час його подорожей, написав книгу «Східний експрес. За Росії з Кім Чен Іром». У ній він розповідає в тому числі про внутрішнє облаштування поїзда.

Серед вагонів є конференц-зал, банкетний зал, робочий кабінет лідера і спальні вагони. Багато вагонів оснащені різною технікою: ноутбуками, плазмовими телевізорами тощо.

Також Пуліковський розповідає, що, коли вони проїжджали Іркутську область, на екранах на двох мовах (російською та корейською) можна було прочитати прізвище губернатора, голови законодавчих зборів і так далі, а також дізнатися, наприклад, скільки великої рогатої худоби в цьому регіоні.

Крім усього іншого, в поїзді є дизельна електростанція і сучасна система кондиціонування.

Також, згідно з Пуліковським, під час подорожі можна було замовити будь-яку страву китайської, російської, корейської, французької або японської кухні. Були і різні делікатеси на кшталт лобстерів.

У винотеці Кім Чен Іра були вина з Бургундії і Бордо.

Що стосується нинішнього лідера, він великий любитель швейцарських сирів, серед алкогольних напоїв віддає перевагу шампанське Cristal Champagne і коньяк Hennessy.

Серед обслуговуючого персоналу кухарі, офіціанти, прибиральники, численні охоронці, в тому числі снайпери. Невідомо, як зараз, але за часів Кім Чен Іра з ним ще й їздив жіночий пісенний колектив, який періодично розважав його в дорозі.

Як бачиш, не тільки всередині КНДР панують часом незрозумілі порядки. За межами рідної держави лідери Північної Кореї не змінюють собі.

Якщо стаття була тобі цікава, поділися нею зі своїми друзями і знайомими!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Лобстери, шампанське і натовп озброєної охорони! Що ховає в собі особистий поїзд Кім Чен Ина.