Помер український режисер Сергій Проскурня


«Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ… Я його називав наш Драматург… Важко осягнути масштаби подій, яких стосувалося його серце і креатив…», – написав Нищук.

Помер Сергій Проскурня

Про причини смерті режисера не повідомляється.

Екс-народна депутатка Ірина Подоляк повідомила в Facebook, що Проскурня «пішов раптово».

Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи» у соцмережах зазначив, що Проскурня був одним з тих, хто «творив автентичну і разом з тим сучасну Україну».


«Сергій Проскурня пішов у інші світи. Ніжне серце, турботливе, живе, вигадливе, творче, закохане, – написала також письменниця Лариса Денисенко. – Люблю тебе, Маестро, поговори там зі Стусом, з усіма важливими для тебе людьми, прощавай, друже».

Сергій Проскурня в 1990-х брав участь у розробці концепції фестивалю «Червона рута», був автором ідеї та головним режисером фестивалю нетрадиційних жанрів мистецтва «Вивих», створив і провів 11 міжнародних театральних фестивалів-лабораторій «Мистецьке Березілля».

З грудня 2007 року входив в команду міністра культури і туризму Василя Вовкуна, згодом став радником міністра на громадських засадах.

У 2013-2014 рр втілив масштабний кінопроект «Наш Шевченко» (частина сюжетів знімав на Евромайдане). Розробив концепцію виставки «Шевченкоманія» в Мистецькому арсеналі у Києві.

Нагадаємо, що Сергій Проскурня – режисер ораторії «З нами Бог», присвяченій Героям Небесної сотні і військовим, які воюють на Донбасі.

На початку 90-х брав активну участь у «Революції на граніті», був палким прихильником незалежності України.

Проскурня організовував театральні фестивалі, радіовистави, театральні обміни з кращими театрами Західної Європи, працював з відомими театральними фестивалями по всьому світу. Ставив вистави у театрах Львова, Києва, Одеси та Черкас.

Впродовж п’яти років з 2008 року організовував державні паради та концерти до Дня незалежності України.

Цікавий факт: свою дипломну виставу «Чайка» Сергій Проскурня створив разом з актрисою Адою Роговцевою, де дебютував також Остап Ступка, син знаменитого українського актора Богдана Ступки.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Помер український режисер Сергій Проскурня