Український пілот врятував 120 людей на борту літака, які вже прощались з життям.


Сьогодні розповімо про льотчика-героя, українця Олександра Акопова. Діло було в Стамбулі, в липні 2017 року. Незадовго до фатального рейсу там пройшов штормовий дощ з градом. Негода попсувала кілька лайнерів, які готувалися сідати в стамбульський аеропорт імені Ататюрка. Але до моменту, коли Акопову потрібно було злітати, негода, здавалося, вщухла.

На висоті в 1300 метрів літак чекала страшна пастка. Область грозової хмарності, на яку не відреагували локатори, застала людей зненацька. Градини розміром з куряче яйце швидко розкришили скло.

Пілот зв’язався з диспетчерами аеропорту, йому було дозволено повернутися на злітно-посадкову смугу. Завдяки першокласної роботі членів екіпажу і співробітників аеропорту літаку вдалося вкрай точно зайти на посадку. Але найважче в цій ситуації довелося капітану.

Акопов прекрасно усвідомлював, що життя всіх людей, що знаходилися всередині літака, залежать виключно від його майстерності пілота. На жаль, Олександр не бачив ні зги: розглянути що-небудь через скло в кабіні було неможливо.

Не бачачи іншого виходу, чоловік пішов на ризик. При посадці капітану довелося злегка нахилити літак, оскільки бічне скло постраждало трохи менше, ніж лобове. Насилу розглянувши посадкову смугу, пілот виклався на максимум і посадив літак, та так, що ніхто з тих, хто знаходився всередині, не постраждав!

В салоні було чути плач, істерику. Люди вже прощались з життям, але вправне керування пілота допомогло їм вижити (121 людині). Згодом новина про подвиг Акопова розлетілися по всьому світу. Український уряд вручив своєму громадянину орден «За мужність»!

Що характерно, сам Олександр заперечував, що відомий своїми героїчними вчинками. «Не потрібно перебільшувати. Я просто виконував свою роботу», — сказав пілот.

Став лайк, якщо вважаєш, що Акопов — справжній герой наших днів!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
2
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
2
Химерний
Подобається Подобається
30
Подобається
О боже О боже
5
О боже
Круто Круто
73
Круто
Що за! Що за!
3
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Український пілот врятував 120 людей на борту літака, які вже прощались з життям.