Люди живуть у селищі під землею 4000 років. Щоб глянути на них, довелося запустити дрон.


Зовсім нещодавно китайські вчені виклали в мережу короткий ролик, знятий з висоти пташиного польоту. Так жителі Піднебесної продемонстрували світові одне з незліченних чудес своєї країни.

Люди живуть в невеликому підземному селищі на схилі гори вже цілих чотири тисячі років, але до цих пір можливості зробити аерозйомку містечка не було ніякої можливості. Лише сьогодні, коли в руках вчених виявилися спеціально оснащені для цієї місії дрони, вони нарешті змогли провести всебічне дослідження творіння китайських зодчих!

Підземне селище розташоване в міському окрузі Саньменься провінції Хенань. Фахівці стверджують, що саме тут колись знаходився один з осередків зародження китайської цивілізації. Сьогодні велика частина будівель стародавнього міста знаходиться під охороною держави.

Проте в багатьох будинках досі живуть люди, які не бажають залишати оселі своїх предків. Місцеві зайняті в основному обслуговуванням туристичної інфраструктури. Щороку сюди прибуває безліч гостей з усього світу, які бажають на власні очі побачити унікальне селище!

Жителі стародавнього міста мешкають в специфічних підземних «колодязях». З будинків вони виходять в вузькі тунелі, прорізані в товщі землі багато сотень років тому, а вже за ними добираються на поверхню.

Завдяки товстенним стінам і зберігається тепло конструкції самих жител-печер, в них навіть самої лютої зими температура не опускається нижче десяти градусів за Цельсієм. Влітку ж тут прохолодно, не вище 20-21 градуси.

Будівельники сучасності вдосконалили жилі будинки містечка. Тепер місцеві жителі живуть в будівлях, яким абсолютно не небезпечний землетрус. Стіни будинків повністю звуконепроникні, всередині є в наявності всі можливі сьогодні зручності, і живуть тут люди як у Христа за пазухою.

Насправді таких ось «кротячих міст» в Китаї чимало. Селище в окрузі Саньменься – лише найвідоміше і найдавніше з них. Взагалі в старовину жителі Піднебесної нерідко жили в «кротячих норах», або ж, подібно ластівкам, вбудовували свої житла в стіни пагорбів.

Найцікавіше, що підземні будинки будуються в китайських містах досі. Кілька років тому в Пекіні навіть вибухнув серйозний скандал. З’ясувалося, що на місці одного зі ставків спритні місцеві жителі відбудували підземний житловий комплекс і здавали там задешево кімнати приїжджим!

Нижче ти зможеш побачити той самий ролик, про який ми говорили на початку статті. Судячи з усього, китайський підземний селище і справді досить цікаве місце!

 

До речі кажучи, в справжніх китайських «кротячих містах» будтнкт досить дешеві. Квартира з однією спальнею, але без водопроводу, обійдеться в 30 доларів в місяць. А за чотири з половиною тисячі можна купити справжній пентхауз з трьома спальнями і величезною ванною! Зовні, правда, таке житло буде виглядати абсолютно не респектабельно.

А ти хотів би пожити там? Ділися з нами у коментарях!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Люди живуть у селищі під землею 4000 років. Щоб глянути на них, довелося запустити дрон.