fbpx

Вона дозволила людям робити з собою все, що вони захочуть. Через декілька годин почалось пекло!


Сербську художницю Марину Абрамович по праву називають бабусею перформансу. Уже протягом 40 років вона проводить різноманітні акції, в яких бере безпосередню участь.

Сьогодні ми розповімо про перформанс, який відбувся 1974 року в Неаполі. Акція отримала назву «Ритм 0». Ідея була досить проста: Абрамович стоїть нерухомо протягом 6 годин, а відвідувачі можуть робити з нею все що завгодно за допомогою 72 предметів, які знаходяться на столі.

В руках у Марини була табличка з написом: «На столі лежать 72 предмети, які можна використовувати на мені як вам заманеться. Я – предмет. Я беру на себе всю відповідальність на період проведення акції з 20:00 по 2:00».

Набір предметів був досить різноманітним. Там були нешкідливі квіти або пір’я. Не обійшлося також без леза, ножа і пістолета з одним патроном!

На акції був присутній арт-критик Томас Макевіллей. Пізніше він згадував, що починалося все досить безневинно: «Хтось підняв їй руки, інший повернув, третій мацав у інтимних місцях …»

«Через години три ситуація загострилася. Люди почали зрізати з неї одяг за допомогою леза. Ще через годину ножі, леза та шпильки троянд почали застосовуватись на шкірі. Її тіло піддалося насильству, але Марина була настільки віддана ідеї, що не опиралася б навіть зґвалтуванню або вбивству», – розповідав Томас.

Протягом останніх двох годин на художницю кілька разів наставляли пістолет. Правда, знаходилися ті, хто відбирав його. В результаті зброю вклали їй в руки і змусили звернути на себе.

Сама художниця згадує: «Залишаючи рішення за публікою, ти ризикуєш бути вбитим. Я відчувала над собою реальне насильство. Навколо панувала агресивна атмосфера!»

Шість годин потому Марина Абрамович пішла через натовп відвідувачів. Люди уникали її погляду. Ніхто не хотів нести відповідальність за скоєне. Здавалося, що всі присутні хотіли забути те, як вони знущалися над дівчиною.

Ця робота розкриває щось жахливе у сутності людства. Стає зрозуміло, що більшість з нас може завдати людині болю, якщо тільки за це не потрібно буде нести покарання. Головне – дати можливість!

Якщо результати експерименту здалися тобі цікавими, неодмінно поділися цим матеріалом зі своїми друзями і знайомими!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
2
Фігня
Химерний Химерний
2
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вона дозволила людям робити з собою все, що вони захочуть. Через декілька годин почалось пекло!