Розпусне життя Папи Римського Олександра VI.


Іспанець Родріго Борджіа увійшов в історію як найбільш розпусний Папа Римський серед усіх глав католицької церкви. Його ім’я було загальним, а інтерес до його персони настільки великий, що Олександр VI став найвідомішим священнослужителем в світі.

Про його любовні пригоди, змови і вбивства написано сотні книг і знято десятки фільмів і серіалів. Розпуста та інцест стали чи не нормальним явищем в епоху Відродження, однак Родріго був найбільш відомим в цьому відношенні.

Можна сказати, що сім’я Борджіа визначила його майбутнє. 1431 року Батько Родріго, Хофра, згвалтував свою далеку родичку Ізабеллу, в результаті чого з’явився майбутній Папа. Дитинство у нього було нелегким, але ще дитиною він мріяв стати адвокатом або військовим.

Мати позбулася його, відправивши до дядька-священнослужителя, який незабаром став татом Калікстом III. У Римі Родріго міняв жінок як рукавички. Його коханками були дружини найвпливовіших людей столиці. Пізніше він використовував їх для досягнення своїх цілей.

Папа Калікст III турбувався про племінника, тому запропонував йому стати архієпископом Валенсії. Молодий чоловік не став відмовлятися від такої щедрої пропозиції, однак, навіть прийнявши сан, продовжував вести розпусний спосіб життя.

Молодий священик познайомився з впливовою жінкою Оленою Каттані. Заради коханця вона вбила свого чоловіка. Про це дізналася її молодша дочка Роза, яка вирішила помститися матері.

Вона звабила Родріго і вмовила його отруїти матір. Чари Борджіа виявилися настільки сильними, що дівчина закохалася в нього. У вбивстві архієпископа ніхто не запідозрив, тому пара продовжувала жити разом.

1458 року Борджіа став кардиналом, тому повністю переїхав до Ватикану. Для своєї коханки він придбав розкішний будинок зі слугами, в якому зрідка відвідував її. Від Рози у Родріго було чотири позашлюбних дитини, яких він дуже любив і опікав.

У батька діти навчилися плести підступні інтриги, бути лицемірними і жорстокими, вести розпусний спосіб життя. Найбільш в цій справі досягла успіху дочка Родріго, Лукреція.

Вона була красунею, чим вміло користувалася, зваблюючи італійських дворян. Дівчина була жорстокою і безсердечною, вона любила стравлювати конкурентів між собою за право бути з нею. Часом доходило до вбивств.

Однак серце Лукреції належало її старшому братові, Чезаре. Від ганебних родинних стосунків у неї з’явилася дитина, якого відразу ж забрали у неї, щоб не пішли непотрібні чутки.

Дівиця настільки низько впала, що почала спати зі своїм батьком, папою римським Олександром VI. Абсолютно незрозуміло, як це терпів її чоловік. Благословення на шлюб вони, до речі, отримали від тата. Вдень він був священиком, а вночі розпусником. Життя Лукреції перегукується з витівками принцеси Марі Бонапарт.

Главою католицької церкви Родріго був 10 років, з 1492-го по 1503 рік. Висуваються різні теорії про те, що його отруїли конкуренти в боротьбі за владу. Однак більшість істориків стверджує, що Борджіа помер від лихоманки.

Влітку римська знать зазвичай виїжджала в гори, подалі від міст. Однак влітку 1503 року північ Італії окупували французи, тому Папі довелося залишитися в Ватикані і прийняти свою долю.

Розпусного священика не врятували ні влада, ні багатство. Його погубила звичайна зараза, від якої вмирали тисячі римських бідняків. Як не комічно виходить, а перед Богом усі рівні.

Так закінчилася історія самого одіозного Папи Римського в історії католицької церкви. Чи заслужив він таку долю чи ні, залишається темою для історичних дискусій.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
3
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розпусне життя Папи Римського Олександра VI.