Ознаки здорового кошеняти: апетит, зовнішній вигляд, поведінка


Визначити, що кошеня здорове, не так вже й складно. Якщо у малюка хороший апетит, він грайливий, чуйний і доброзичливий по відношенню до оточуючих, швидше за все, з ним все в порядку.

Постійно спостерігаючи за кошеням і проводячи з ним час, ви неодмінно помітите відхилення. При виявленні тривожних симптомів негайно вирушайте до лікаря.

Ознаки здорового кошеняти

Хороший апетит

Зрозуміти, що кошеня здорове, допоможе його апетит: хоче їсти – жити буде. Це твердження підходить як для людей, так і для тварин. Але все добре в міру: якщо ви помічаєте, що кошеня їсть занадто багато, це може вказувати на наявність гельмінтів, а значить, пора провести регулярну дегельмінтизацію.

Кількість корму, що з’їдається, має відповідати віку кошеня. Також велике значення має сам корм для кота. Уточнити пропорції ви можете, звірившись з упаковкою обраного вами корму для кошенят, або проконсультуватися з ветеринарним лікарем.

Якщо у кошеняти пропав апетит – це тривожна ознака. Слабкий апетит, його відсутність, незначна кількість корму, який з’їдається, говорить про те, що кошеня може бути хворий, якщо ви, звичайно, не змінювали йому раціон і це не реакція на зміну корму.

Але не намагайтеся лікувати його самостійно, сходіть до лікаря.

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд кошеняти безпосередньо залежить від його внутрішнього стану. Малюк повинен бути в міру вгодований, без надмірної повноти або худорлявості. Очі при регулярному догляді повинні бути яскравими і чистими, без ознак виділень. Вушка також повинні бути чистими, обов’язково перевіряйте їх на наявність виділень.

Якщо помітили темні грудочки в вухах, вони можуть вказувати на зараження вушними кліщами або іншими інфекціями. Язик і ясна у здорового кошеня будуть рожевими – саме рожевими, а не блідими.

У здорової кішки немає виділень з носа. Чхання допустимо, але не часте, а якщо кошеня часто чхає, то може бути хворий. Дізнатися, чи здорове кошеня, вам допоможе зовнішній вигляд його шерсті. Вона повинна бути чистою і блискучою.

Якщо кошеня бесшерстної породи, стежте за виділенням шкірного сала і видаляйте його своєчасно, щоб уникнути закупорки і запалення фолікулів.

Якщо кошеня довгошерсте, наприклад перс, приділяйте особливу увагу розчісування його шерсті, щоб уникнути появи ковтунів. Втім, ковтуни можуть виявлятися не тільки як недолік догляду, але і як симптом захворювання.

Гірше, якщо у кошеняти з’являються залисини, не варто ігнорувати цю проблему, негайно звертайтеся до лікаря. Після огляду вовни перевірте стан шкіри. Розведіть шерсть – шкіра під нею повинна бути чистою, без подразнень. Ці ознаки можуть вказувати на харчову алергію або на ураження організму паразитами. Якщо помітите щось подібне, зверніться до ветеринарного лікаря.

Періодично заглядайте під хвостик кошеня – там також не повинно бути подразнень або лисин. Обмацуйте живіт – він повинен бути м’яким і пружним, а обмацування в нормі не повинно викликати больових відчуттів у кошеняти.

Незвична поведінка

Здорове кошеня їсть з апетитом, багато бігає, грає і в міру спить. Якщо кошеня спить занадто багато і не втягується в ігри, це може бути ознакою захворювання.

Якщо кошеня сахається від вас, коли ви хочете його приголубити, це теж тривожний знак. Якщо, крім усього іншого, кошеня занадто швидко втомлюється від гри, задумайтеся про візит до фахівця.

Пам’ятайте, що ваш маленький домашній улбюленець — гіперактивний, то будь-яке зниження активності може бути симптомом небезпечного захворювання.

Визначити, чи здоровий кошеня, вам допоможе спостереження за його поведінкою. Фіксуйте тривожні ознаки і не ігноруйте їх. Після відлучення від матері ви для кошеняти – найближча істота, і в ваших силах зберегти його здоров’я, гарний настрій і любов до вас на довгі роки.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ознаки здорового кошеняти: апетит, зовнішній вигляд, поведінка