Особисте життя Ліни Василівни Костенко: чоловіки, кохання та діти


19 березня 2020 року велика українська письменниця і поетеса Ліна Костенко відзначає 90-річний ювілей.

Редакція Популярне вирішила розповісти про особисте життя великої жінки: які чоловіки були присутні в житті Ліни Костенко і хто з них підкорив серце поетеси назавжди.

Особисте життя Ліни Костенко

Як відомо з офіціних джерел, першим чоловіком Ліни Костенко був польський письменник Єжи-Ян Пахльовський, її однокурсник під час навчання в Московському літературному інституті Горького. Правда, шлюб існував мало, оскільки вони не зійшлися характерами.

У першому шлюбі Ліни Костенко 18 вересня 1956 року народилася її донька Оксана Пахльовська – професор, письменниця, завідувачка кафедрою україністики в Римському університеті Ла Сап’єнца.

Коли Ліні Костенко було 28 років, вона стала зустрічатися з письменником і перекладачем Аркадієм Добровольським, який був старший за неї на 20 років.

Другим чоловіком Ліни Костенко став директор кіностудії імені Довженка Василь Цвіркунов. Він був інвалідом без ноги, важко пораненим на фронті. Познайомилися вони у 1963 році.

Їй було 33, йому – 46; у неї були дочка і Аркадій Добровольський. У нього – сім’я, дружина і діти. До того ж до Добровольського повернулася дружина Олена з 9-річним сином.

Всупереч шаленому осуду оточуючих, Костенко і Цвіркунов були разом 25 років – до самої смерті Василя в 2012 році.

У другому шлюбі поетеси 28 травня 1969 року народився син Василь Цвіркунов-молодший. Він працює програмістом і живе з сім’єю в США.

“Грішниця я. Полюбила чужого. Долі моєї пекуча жого! Буде гроза! Потім буде тиша. Жінка твоя. Але я твоїша”.

В свій час ходили чутки, ще одним шанувальником Ліни Костенко був талановитий український поет Василь Симоненко. За спинами подейкували, що у них навіть був роман.

Поет Микола Сом, який жив з Симоненком в одній кімнаті в гуртожитку, пригадував: “Ліну Вася Симоненко дуже любив. У них таємна любов була, хоча Ліна старша за нього на п’ять років. На неї не можна було дивитися без захоплення: жіночна, з лукавинкою в очах – справжня красуня. Він називав її Косталіна. Казав:” Мене нагородила поглядом Косталіна».

До речі, Ліна Василівна роман з Симоненком ніколи не коментувала, тому можна лише здогадуватися про її справжні почуття до відомго поета-шістдесятника.

А інший український поет Дмитро Павличко, якому цього року виповниться 91 рік, якось зізнався, що досі зберігає коробку сірників, які купив для Ліни Костенко ще в 50-х роках, щоб прикурити їй сигарету.

«Вона тоді курила. Приїхала якось з Москви до мене в гості до Львова, і я їй ті сірники купив. Не дуже схвалював, але вона була екстравагантна. Я до сих пір бережу їх, хоча Ліна Василівна відреклася від багатьох своїх друзів», – розповів поет.

Раніше ми публікували влучні цитати Ліни Костенко.

А також розповідали маловідомі факти про Ліну Василівну Костенко.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
10
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
4
Химерний
Подобається Подобається
80
Подобається
О боже О боже
2
О боже
Круто Круто
19
Круто
Що за! Що за!
2
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Особисте життя Ліни Василівни Костенко: чоловіки, кохання та діти