Не стало Олівії де Гевіленд з «Віднесених вітром». Їй було 104 роки!


Якби у нас був маховик часу, ми би перенеслись у 1939 рік, де витончена красуня з’явилась в легендарній стрічці «Віднесені вітром», зігравши там Мелані Вілкс. За роль цю, між іншим, актриса була номінована на «Оскар».

Нагороду тоді жінка не отримала, що не завадило їй згодом стати господинею відразу двох «Оскарів». 1 липня 2020 року легендарній актрисі Олівія де Гевіленд виповнилося 104 роки (1), а 26 липня зірка «Віднесених вітром» пішла в інший світ.

Олівія де Гевіленд

Дитинство і юність
Олівія де Гевіленд з’явилася на світ в Японії: її батько, британський адвокат, мав там практику. Майбутня зірка була дочкою театральної актриси Ліліан Фонтейн.

Сестра Олівії Джоан теж пішла по стопах матері — обидві стали відомими актрисами. На жаль, в процесі зйомок вони примудрилися остаточно посваритися одна з одною.

Цілеспрямована і напориста Олівія знайшла популярність як вічна подруга романтичних героїв, яких в свою чергу грав Еррол Флінн. Актриса змогла розірвати коло одноманітних ролей і домогтися справжнього визнання свого таланту.

Мелані з «Віднесених вітром» стала для де Гевіленд чудовою нагодою продемонструвати світові справжню себе. Прекрасна брюнетка запам’яталася глядачам навіть на тлі самої Вів’єн Лі.

«Прецедент де Гевіленд»
У Голлівуді ім’я Олівії пам’ятають до сих пір, причому аж ніяк не через акторський талант. Свого часу рішуча красуня стала першою людиною, у якого вистачило сміливості вийти проти всесильних кінокомпаній «золотої ери».

На початку 1940-х років голлівудські бонзи мали величезну владу над акторами. Контракти, які тоді покірно підписувалися навіть першими зірками екрану, давали студіям всі інструменти для контролю над іменитими працівниками.

Заручившись підтримкою Гільдії кіноакторів, де Гевіленд подала в суд на компанію Warner Brothers. Такого до неї не наважувався зробити ніхто. Олівія виграла процес.

До сих пір юристи знаються на цій справі під назвою «прецедент де Гевіленд». Саме завдяки красуні студії почали рахуватися з думкою акторів.

Легенда Голлівуду
Три роки після знакового судового процесу Олівії просто боялися давати ролі. Нарешті студія Paramount вирішила ризикнути. Далекоглядні бізнесмени не прогадали: за фільм «Кожному своє» жінка отримала «Оскар» в номінації «Краща актриса».

Як ми вже згадували вище, за 55-річну кар’єру Олівія де Гевіленд заслужила два «Оскари», а крім них ще два «Золотих глобуси» і кубок Венеціанського кінофестивалю.

В 2010 році у Франції актрисі було присвоєно ступінь Кавалера Ордена Почесного легіону. А в 2017 році заслуги Олівії визнала сама королева Єлизавета II, присвоївши їй титул Дами-командора Ордена Британської імперії.

У 1955 році легенда кіно перебралася в Париж. Шанувальники Олівії частенько відвідували столицю Франції, сподіваючись хоч одним оком поглянути на свого кумира. На щастя, у фанатів вистачало такту не штормити будинок де Гевіленд. Люди поважали Олівію і не хотіли їй докучати.

Аж до останніх днів життя знаменитість була бадьорою і доволі активною. Олівія де Гевіленд щиро насолоджувалася кожним днем і навіть не думала про свій вік.

26 липня 2020 року зірка «Віднесених вітром» пішла з життя уві сні.

Дай Бог нам всім дожити до такого поважного віку!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Не стало Олівії де Гевіленд з «Віднесених вітром». Їй було 104 роки!