Виявляється, основним винуватцем загибелі «Титаніка» був зовсім не айсберг


В ніч з 14 на 15 квітня 1912 року сталась одна з найбільших морських катастроф в світі – загибель «Титаніка». Здавалося, що за минулий час ми дізналися найдетальніші подробиці аварії і вивчили всі причини загибелі лайнера. Проте нещодавно відкрилася завіса ще над однією таємницею.

Нова версія загибелі «Титаніка»

Група дослідників на чолі з Шенноном Молоні протягом 30 років ретельно вивчала матеріали про загибель «Титаніка» і прийшла до несподіваних висновків. Виявилося, головною причиною катастрофи був зовсім не айсберг!

Насправді катастрофа була багато в чому зумовлена заздалегідь. Справа в тому, що ще до виходу корабля в рейс відбулася подія, яке пізніше зіграла важливу роль під час аварії.

Коли «Титанік» залишав будівельні верфі Белфаста, в одному з його паливних сховищ виникла пожежа. Капітану судна було прекрасно відомо про цю проблему, однак він вирішив впоратися з нею самостійно, адже на кону стояв престиж найрозкішнішого корабля свого часу.

Екіпаж протягом декількох днів самостійно боровся з пожежею, а коли «Титанік» прибув в порт Саутгемптона, його пришвартували до берега іншим бортом, щоб пасажири не могли бачити сажу і обвуглену фарбу.

Сліди сажі чітко видно на багатьох фотографіях. Але до цього моменту ніхто не звертав на це уваги, адже судно було на ходу і здавалося повністю справним. Проте ця обставина незабаром відгукнулася…

Через полум’я температура всередині відсіку сягала 1 000 ° C! Метал корабля втратив свою пружність і став ламким. У звичайних умовах зіткнення з айсбергом не стало б причиною настільки фатальних ушкоджень, але, на жаль, удар припав якраз на ослаблене місце…

«Насправді до загибелі лайнера призвів цілий ланцюжок жахливих випадків: погана видимість, ігнорування льодового попередження, перевищення швидкості в небезпечній зоні, помилка вахтового помічника при маневруванні, невдалий кут зіткнення… А ослаблене пожежею місце, на яке припав удар, стало останньою краплею, що потопила корабель», – підсумував Шеннон Молоні.

Це відкриття вчить нас тому, що дрібниць у справі безпеки не буває! І якщо на тебе справило враження останнє відкриття, розкажи про нього друзям.


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

1
1 point

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
2
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
5
Подобається
О боже О боже
3
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Виявляється, основним винуватцем загибелі «Титаніка» був зовсім не айсберг