Від Ренесансу до наших днів: добірка незвичайних захисних масок


Протягом багатьох століть маска для обличчя грала роль не тільки модного аксесуара і захисту, а й виступала предметом самопізнання у людей мистецтва. Креативність людства розвивалася, люди адаптувалися до обставин і не припиняли користуватися масками. Художники використовують їх як об’єкт досліджень, а дизайнери працювали зі смислами. Така проста річ з історією сьогодні знайшла нову форму актуальності. Розглянемо її з різних ракурсів і значень.

У Європі XVI століття засмага вважалася непристойною для аристократії, але особливо побоювалися сонця дами і тому носили чорні маски “Візард”. Овальний захист повністю покривав все обличчя. Залишалися лише прорізи для очей і маленька бусинка або клапан у рота, прикусуючи яку дама могла втримати маску на обличчі, але, на жаль (чи на щастя), вона робила її мовчазною.

У єлизаветинскуюепоху “Візард” була на піку популярності, і, на думку сучасників, така маска додавала таємниці жіночому характеру.

На рубежі XIX-ХХ ст. хірургічну маску носили тільки медичні працівники. Але в зв’язку з пандемією грипу в 1918 році, вони були введені в широке користування. Громадяни експериментували з формою і зовнішнім виглядом, зберігаючи головне призначення маски.

У своїй футуристичній роботі Bubble фотограф Мелвін Сокольський втілив фантазії своїх снів. Досі точаться суперечки, як йому вдалося це зробити технічно. У 1963 році в Парижі Сокольський зняв сюжетну історію подорожі в міхурі. Разом зі своєю улюбленою моделлю Сімоною Д’Алленкур автор розповів історію захисту і відсторонення.

За останні роки забруднення повітря стало глобальною проблемою. Для жителів індустріальних мегаполісів Азії це подвійно небезпечно. Багато хто використовує звичайні медичні маски, але вони не захищають від концентрації небезпечних частинок. Китайський дизайнер Чжіцзюнь Ван придумав рішення за допомогою кросівок. Він розрізає їх на частини і використовує в якості масок для фільтрації повітря. На думку самого дизайнера, такі Sneaker Masks покликані не тільки берегти здоров’я, але і підвищувати усвідомленість людей.

Щорічно в останній понеділок серпня люди з усього світу збираються в пустелі Блек-Рок штату Невада з однією метою – Burning Man. Це культовий фестиваль з 30-річною історією. Протягом тижня на території діють свої закони, правила і конституція. Щороку – нова соціальна тема, в рамках якої учасники підбирають стилістичні костюми, оформляють транспорт, експонують мистецтво. Burning Man – це умовний світ ідеальних взаємин і порядку. Незважаючи на складні умови пустелі, учасники зберігають футуристичний дрес-код. З метою безпеки і краси обов’язковим доповненням кожного образу стає маска.

Кожен сезон моделі на показах Maison Martin Margiela виходять в щільних міських балаклавах. Закриті обличчя канонічний елемент творчості дизайнера. На кутюрних шоу аксесуар декорується коштовностями, квітами або вишивкою. Такий незвичайний елемент доповнює образ моделей і створює єднання всієї колекції. Ефект знеособлення має багато смислів, але, як і сама фігура дизайнера, залишається загадкою.

Одним з перших на пандемію вірусу СOVID-19 відреагував німецький фотограф Макс Зідентопф, створивши серію знімків How-To Survive A Deadly Global Virus. Проект присвячений альтернативним маскам з підручних домашніх засобів. У хід йде все: пакет, пляшка, апельсин, кросівок і інші предмети, які, на думку фотографа, здатні захистити людину якщо не від коронавірусу, так від нудьги точно.

Пам’ятай, що захисна маска і рукавички – це той обов’язковий набір, в якому ти можеш вийти з дому за потребою, але найкраще – залишайся вдома!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Від Ренесансу до наших днів: добірка незвичайних захисних масок