7 звичних для американців речей, про які ми навіть не чули.


Коли ми довго проживаємо в одному місці, всі навколишні речі стають звичною частиною нашого життя. Ми сприймаємо їх як належне. Ті деталі побуту, які оточують нас з дитинства, ми не можемо навіть уявити інакше.

Якщо до нас в гості приїде іноземець, то багато речей він вважатиме дивними і незвичними. Те ж саме стосується і нас самих. Коли ми приїжджаємо в іншу країну, то предмети і явища, які є в ній обов’язковим атрибутом життя, нам здадуться незвичайними і дивовижними.

Ми підібрали 7 майже невідомих у нас речей, без яких американці не можуть уявити своє повсякденне життя.

1. Фторована вода

Ще в середині минулого століття вчені довели, що за допомогою фтору можна запобігати карієсу. Адже ця речовина знижує рівень вимивання мінеральних солей з поверхні зубів.

За допомогою такої води американці проводять профілактику карієсу у населення. Ефект від фторованої води помітний вже через місяць її використання: зубна емаль стає білішою і міцнішою.

2. Подрібнювачі харчових відходів

Щорічно американці купують близько 20 мільйонів подрібнювачів харчових відходів. Жителі США навряд чи можуть уявити своє життя без цього незамінного помічника. У той час як наші співгромадяни навряд чи підозрюють про існування подібного пристрою.

Подрібнювач харчових відходів призначений для перемелювання кухонних харчових відходів і подальшого їх транспортування в каналізацію. Такий процес дозволяє викидати у відро для сміття тільки неорганічні відходи, що мінімізує поганий запах на кухні.

3. Канальні кондиціонери

Будинки в США обладнуються кондиціонерами ще на стадії будівництва. Причому канальні кондиціонери не охолоджують застояне повітря в приміщенні, а доставляють свіже повітря з вулиці, попутно охолоджуючи його до потрібної температури. Тому в приміщеннях завжди свіжо і приємно дихати.

4. Буквені номери телефонів

Американцям не потрібно запам’ятовувати десятки телефонних номерів організацій. У США досить пам’ятати назву компанії, адже комерційні номери виглядають наступним чином – 1-800-ABC-DEFG, де замість букв стоїть назва організації. Причому дзвінок на такий номер завжди буде безкоштовним.

5. Упакована картопля

Наші співгромадяни звикли купувати картоплю на незліченних ринках у бабусь. Поява великих продуктових мереж надала можливість купувати миту картопля.

У США ситуація з настільки необхідним продуктом абсолютно інша. Тут уже десятки років громадяни купують картоплю поштучно. Вона в американських магазинах продається маркованою, причому кожна бульба упакована в поліетилен.

6. Автобуси з пневмопідвіскою

Американці можуть служити прикладом того, як можна полегшити життя людям з обмеженими можливостями. У США інваліди є повноцінними членами суспільства в реальному житті, а не тільки в законодавчих актах. Для зручності інвалідів створена вся необхідна інфраструктура.

Навіть громадський транспорт має пневмопідвіску, щоб опускатися до рівня тротуару. Це дозволяє людині з обмеженими можливостями в’їжджати всередину без сторонньої допомоги.

7. Текстові дорожні знаки

Дорожні знаки в нашому звичному розумінні в США відсутні. Вся дорожня інформація подається в розгорнутому текстовому вигляді. Кожен, хто розуміє англійську, зможе зорієнтуватися на американському шосе.

Замість звичних нам «цеглинок», трикутників в червоній окантовці американці все пишуть словами – «обмеження швидкості 20 миль / год», «пішохідний перехід» та інше.

Ось такі сюрпризи чекають на наших співгромадян, що вперше вирішили відвідати США. В тому і краса подорожей, що можна зануритися в іншу культуру, порівняти її зі своєю і взяти для себе тільки найкраще.

А яка особливість американців дивує тебе найбільше? Поділися думками в коментарях.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
2
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 звичних для американців речей, про які ми навіть не чули.