10 загадок минулого, які досі так ніхто і не зміг розгадати.


Шифри існують для того, щоб приховати цінну інформацію і зберегти секрет. І якщо вдається розгадати написане, то можна дізнатися таємницю якоїсь особистості, координати скарбу або навіть історію цілої цивілізації. Але існують послання, які століттями залишаються нерозгаданими.

Ми зібрали для тебе 10 найзагадковіших і незвичайних зашифрованих послань, за якими, ймовірно, ховається щось величне.

№ 1. Серафінський кодекс

Книга, написана в кінці 70-х років італійським архітектором Луїджі Серафіні. Це 360-сторінковий атлас вигаданого світу, розписаний до найдрібніших деталей (фауна, архітектура, закони природи, історія, мови, розваги).

Але головна загадка в тому, що кодекс написаний від руки зашифрованим текстом, який так ніхто і не зміг розгадати. Хоча автор книги ще живий, він навідріз відмовляється говорити, чи справжня це взагалі мова. Є версія, що книга передає світовідчуття дитини.

№ 2. Послання Зодіака

Зодіак – невловимий серійний вбивця, який тримав в страху весь Сан-Франциско в 1968-1969 роках.
Він стверджував, що його справжнє ім’я можна буде дізнатися, тільки якщо прочитати всі 4 частини шифру, які він відправив до поліцейського відділку. В результаті детективам вдалося розшифрувати лише 3 частини. Останні 18 знаків залишаються загадкою. Можливо, саме там написано ім’я вбивці.

№ 3. Криптограми Бейла

У 1822 році Томас Джефферсон Бейл передав коробку і ключ господареві одного готелю і сказав дбайливо її зберігати. Після чого Бейл безслідно зник. Коробка була відкрита тільки в 1843 році. Всередині було три аркуша паперу з шифровками і підписами змісту. У першій записці були координати, в другій – вміст схованки, а в третій – імена спадкоємців.

Вдалося розшифрувати тільки другу записку. Там говорилося про «трьох вагонах золота», які знаходяться в штаті Віргінія десь в окрузі Бедфорд. У перерахунку на сучасні гроші скарб становить $ 30 млн. Інші дві записки з точними координатами так і не вдалося прочитати нікому.

№ 4. Шифр Дорабелла

Англійський композитор і криптолог Едуард Елгар в 1897 році відправив закодоване послання (87 знаків) своїй подрузі Дорабеллі Пенні. Записка містить символи, схожі на пружинки. Однак дівчині так і не вдалося його розгадати.

Тільки через 40 років вона опублікувала послання в своїх мемуарах, чим зацікавила громадськість. Існує версія, що в повідомленні зашифрована якась мелодія, яку Елгар присвятив дівчині.

№ 5. Криптос

Криптос – мідна скульптура, яка стоїть біля головного офісу ЦРУ в місті Ленглі (штат Віргінія). Художник Джеймс Сенборн в 1990 році помістив на скульптуру послання, яке зашифрував на 4 пластинах. При цьому Сенборн зазначив, що послання може бути прочитано тільки коли розгадають всі 4 частини. На сьогодні відомо значення 3 з 4 секцій. Над значенням останніх 97 знаків безуспішно б’ються найдосвідченіші криптографи ось уже 20 років.

№ 6. Шифровка з Шаборо

У Стаффордширі (Великобританія) стоїть монумент XVIII століття, який відображає події картини Ніколя Пуссена «Аркадійські пастухи». Якщо поглянути ближче, то на монументі можна побачити дивну послідовність літер DOUOSVAVVM – код, який не вдається розшифрувати нікому більше 250 років.

Дізнатися відповідь на загадку намагались багато людей, включаючи Чарльза Дарвіна і Чарльза Діккенса, але безуспішно. Деякі криптографи вважають, що код може бути підказкою, залишеною тамплієрами, про місце знаходження Святого Грааля.

№ 7. Золоті злитки генерала Вана

У 1993 році генерал Ван з Шанхая отримав незвичайну посилку – 7 злитків золота, на кожну з яких були нанесені закодовані написи. Шифр на злитках складається з китайських ієрогліфів і криптограми латиною.
До сих пір відправник, причина «подарунка» і зміст послання залишаються незрозумілими.

№ 8. Шифр Ріккі Маккорміка

У червні 1999 року в Міссурі на кукурудзяному полі було знайдено тіло 41-річного Ріккі Маккорміка. В його кишенях поліцейські виявили 2 дивні записки з зашифрованим текстом. Розшифрувати послання не змогли навіть криптографи з ЦРУ. Тоді через 12 років в надії отримати допомогу поліція виклала записки в мережу. Але зламати шифр поки нікому не вдалося.

№ 9. Справа «Тамам Шуд»

1 грудня 1948 року на одному з пляжів Австралії було знайдено тіло чоловіка. Весь його одяг був без ярликів, а в прихованій кишені пальто був знайдений клаптик паперу з написом «Тамам Шуд» (Tamam Shud), що означає «кінець», «закінчення».

Незабаром детективи знайшли збірник перської поезії, з якої був вирваний цей шматок паперу, на останній сторінці була видряпана шифровка. Але сенс послання, особистість і причину смерті загиблого так і не вдалося розгадати.

№ 10. Шифр Бекона

Френсіс Бекон був англійським філософом, істориком і письменником. Він створив двобуквений шифр Бекона, за допомогою якого ховав у своїх текстах різні послання і підписи.

Існує так звана беконіанска версія, яка говорить, що саме Бекон був автором текстів, відомих під ім’ям Шекспір. На доказ теорії в текстах п’єс Шекспіра були знайдені уривки з біографії і підписи Бекона.

А чи доводилось тобі колись розгадувати який-небудь код, шифр чи послання? Ділись враженнями у коментарях. І не забудь поділитись статтею з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 загадок минулого, які досі так ніхто і не зміг розгадати.