Пішла епоха: не стало Монсеррат Кабальє, найвидатнішої оперної співачки сучасності.


Іспанська оперна співачка Монсеррат Кабальє, як повідомила газета Il Pais, померла 6 жовтня 2018-го у віці 85 років в лікарні Сан-Пау в Барселоні. Напевно, в світі немає людини, яка б не чула ім’я каталонської діви.

У вересні стало відомо, що співачка проходить лікування в одній з клінік Барселони. За даними Il Pais, похорони відбудуться в понеділок. Церемонія прощання з Монсеррат Кабальє відбудеться в неділю.

Нагадаємо, що творча кар’єра найвидатнішої оперної співачки світу тривала 50 років.

Монсеррат Кабальє народилася в Барселоні в простій родині, але вже в сім років проявила неординарні музичні здібності, виконуючи кантати Баха, а в 9 років була прийнята в музичне училище при Барселонському оперному театрі «Лісео».

Аби допомогти батькам, вона влаштовується на роботу. Ким тільки зірка не була: продавчинею, швачкою, закрійницею. Все вона поєднувала з навчанням. Паралельно навчалася французької та англійської мов.

Закінчивши ліцей в 1953 році з золотою медаллю, Монсеррат вирушила до Італії, де спочатку отримувала невеликі ролі, а 7 січня 1962 дебютувала на сцені театру «Лісео» в опері Ріхарда Штрауса «Арабелла».

Міжнародне визнання прийшло до неї в 1965 році, коли вона дебютувала на сцені Карнегі-холу в Нью-Йорку в опері Доніцетті «Лукреція Борджіа». Тоді її взнав весь світ.

Вона виступала по всьому світу з такими майстрами оперної сцени, як Лучано Паваротті та Пласідо Домінго, виконавши майже 90 ролей і близько 800 камерних творів.

У 1992 році на відкритті літньої Олімпіади в столиці Каталонії Монсеррат Кабальє разом з вокалістом групи Queen Фредді Меркьюрі виконала пісню «Барселона», яка стала хітом. Пояснимо трохи: на церемонії відкриття Олімпійських ігор мали виступити обидва співака, але оскільки Мерк’юрі помер в 1991 році від СНІДу, легендарна композиція прозвучала в записі.

Пісня була вперше випущена окремим синглом в 1987 році і після того стала гімном Олімпійських ігор. Це була дитяча мрія Фредді: заспівати на одній сцені з примадонною Монсеррат (він вважав її однією з найгарніших жінок, яких зустрічав).

Співачка отримала міжнародне визнання завдяки красі голосу і драматичному прочитанню ролей. Прихильники називали її La Superba (чудова).

Однак кар’єру співачки затьмарювали проблеми зі здоров’ям. У 1985 році вона провела три місяці в лікарні, коли у неї була виявлена пухлина мозку (доброякісна), а в 1993 році їй довелося лікуватися через проблеми з серцем.

У 2015 році її звинуватили в ухилянні від сплати податків. Оперна зірка отримала півроку в’язниці умовно.

Представник лікарні сказав агентству Ассошіейтед прес, що причину смерті оперної зірки не буде оприлюднено на прохання родини Монсеррат Кабальє. Він підтвердив, що вона була госпіталізована в вересні 2018 року.

А тобі подобається творчість Монсеррат Кабальє? Любиш оперу? Ділись своїми думками в коментарях.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Пішла епоха: не стало Монсеррат Кабальє, найвидатнішої оперної співачки сучасності.