Нова фермерська «мода». Ось навіщо коровам дірки в боці.


Вперше побачивши зображення корови з діркою в боці, я подумала, що це чийсь жарт. Але, як виявилося, корови з гумовими клапани в боці дійсно існують. Більш того, такі випадки не поодинокі, а є цілі ферми зі стадами таких прооперованих тварин. Чесно сказати, виглядає усе це вельми моторошно.

Виявляється, що це зовсім не примха фермерів, які вирішили зробити своєрідний пірсинг своїм корівкам, а нове слово у ветеринарії.

Справа в тому, що шлунок у корови — це дуже складний багаторівневий механізм по переварюванню величезної кількості клітковини.

За своєю суттю, це міні-фабрика, в якій завдяки особливій мікрофлорі навіть целюлоза перетворюється в корисні речовини. Тому корова може спокійно харчуватися, наприклад, сіном.

Однак мікрофлора травного тракту корови занадто чутлива, і її можна легко порушити незбалансованим харчуванням. Наприклад, коли корова після тривалого годування сіном різко переходить на харчування конюшиною, буряком або силосом, то у неї починаються проблеми.

Мікроорганізми не встигають перелаштуватися для перетравлення нової їжі, і корова страждає від надлишку в рубці (одному з відділів шлунка). Якщо вчасно не допомогти тварині, то вона може померти.

Раніше в таких випадках було прийнято проколювати корові живіт в певному місці, щоб випустити надлишок газів. Це була термінова і досить болюча процедура. Власники тварин зазвичай до останнього намагалися відтягнути виклик ветеринара, сподіваючись, що худобі стане краще.

Тепер же практикують впровадження спеціального клапана, який можна відкрити у потрібний момент. Через клапан можна не тільки вивести зайві гази, але і прибрати частину їжі, щоб не провокувати подальше розмноження мікроорганізмів.

Крім того, завдяки подібному отвору тепер можна своєчасно контролювати концентрацію бактерій і одноклітинних в шлунку корови і годувати її тими кормами, які корівка здатна перетравити з максимальною користю для себе.

Отвір в боці хоч і виглядає малопривабливо, але абсолютно не заважає тварині. Принаймні так запевняють ветеринари, які проводять такі операції.

Однак деякі захисники тварин виступають проти такої технології лікування. Активісти також виступають проти спеціалізованих ферм, на яких вивчають вплив різних нових кормів на мікрофлору шлунка корови. Там всім коровам також вставляють клапан в рубець, щоб було простіше робити проби й аналізи.

Крім того, сюди організовують екскурсії, в тому числі і дитячі, де відвідувачам показують процес роботи. Екскурсанти можуть самі витягти недопереварений корм зі шлунка корови, або побачити те, що відбувається всередині рубця. Захисники прав тварин вважають таку поведінку неприпустимою.

Пікантність ситуації додають також протести вегетаріанців, яким шкода корів з дірками в боці на фермах дослідження кормів. Іронія в тому, що вчені також досліджують принцип роботи мікроорганізмів в шлунковому тракті корови. І результати їх дослідження можуть привести до синтезування нових продуктів, які будуть володіти всіма корисними речовинами для людини, але при цьому будуть повністю вегетаріанськими.

Загалом, досить складно однозначно сказати, чи слід оснащувати корів подібними отворами. А що ти думаєш з цього приводу? Обговори цю проблему з друзями, попередньо поділившись з ними посиланням на цей запис.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
3
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нова фермерська «мода». Ось навіщо коровам дірки в боці.