Найбагатше село в Україні, де немає жодного 1-поверхового будинку.


Коли мова заходить про сучасне село, уява тут же малює сумну картину з напівзруйнованими старими будиночками і розбитими дорогами. Стереотипи, звичайно, штука сильна, але закарпатське село Нижня Апша абсолютно не підходить під це поняття. Його називають найбагатшим селом в Україні. У ньому немає жодного одноповерхового будинку, інакше засміють сусіди.

У Закарпатській області, в декількох кілометрах від румунсько-українського кордону знаходиться село Нижня Апша. Коли опиняєшся в ньому, створюється враження, що вулиці аж надто «не наші». У цьому населеному пункті будинки будуються з умовою «хоч на одну цеглину, але мій будинок повинен бути вище».

Саме тому в селі не зустрінеш жодного будинку, який мав би менше двох поверхів. Як би смішно це не звучало, але люди живуть за принципом «а що люди скажуть».

Така специфічна забудова почалася ще з кінця 1980-х років, коли українські румуни отримали можливість виїжджати за межі країни на заробітки. Більшу частину грошей вони вкладали в будівництво своїх хоромів.

У селі немає будинку, в якому менше 10-15 кімнат, а є такі палаци, в яких налічується до 60 кімнат. Використовуються тільки найкращі будматеріали.

Хорошим тоном вважається, якщо у господарів є басейни, оранжереї, сауни. Там навіть магазини виглядають як величезні 2-3-поверхові будинки, щоб не псувати архітектурний ансамбль. Правда, більшість жителів знаходяться досі на заробітках в Росії або Європі.

Що тільки не придумають люди, аби лише вразити оточуючих. А як тобі такі будинки? Справили враження? Ділись думками у коментарях!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
2
Злий
Мило Мило
11
Мило
Фігня Фігня
12
Фігня
Химерний Химерний
6
Химерний
Подобається Подобається
30
Подобається
О боже О боже
12
О боже
Круто Круто
17
Круто
Що за! Що за!
6
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Найбагатше село в Україні, де немає жодного 1-поверхового будинку.