«Молочний сторож» – дивовижний пристрій радянських часів


Як відомо, у Радянському Союзі вистачало різних пристроїв, про призначення яких нинішнє покоління навіть не здогадується. Наприклад, навряд чи нинішні діти здогадаються, як правильно користуватися сифоном або вафельницею тих часів. Сьогодні розкажемо про ще один цікавий гаджет.

Це зовсім не кришка або попільничка, як може здатися на перший погляд. Таке пристосування отримало назву «молочний сторож». Як не важко здогадатися, воно служило для того, щоб молоко не втекло при кип’ятінні.

«Молочний сторож»

Автором винаходу був радянський інженер Іванковіцер, який придумав цю штуку ще в 1923 році, а в 1929-му отримав патент на 15 років. Саме з тих пір «молочного сторожа» можна було знайти на кожній радянській кухні.

Виготовляли його разом з тепловозами і агрегатами для підводних човнів на Коломенському теплобудівному заводі.

Вартість такого пристрою – 25 копійок, тобто трохи дорожче, ніж буханець хліба або середнього розміру тістечко. Певно, навіть сьогодні дехто їм користується.

Перед тим, як налити молоко в каструлю, на дно кладуть «сторожа». Коли рідина починає закипати, утворюються бульбашки, які піднімають пристрій. Він просто починає потроху стукати по денцю, що має привернути увагу господині.

Також «молочний сторож» допомагав уникнути формування додаткової піни, а значить можна було зайвий раз не мити плиту.

Дуже проста, але корисна річ, хоча сучасне покоління, певно, навіть не здогадується про нього. «Молочний сторож» в черговий раз доводить, що все геніальне – просто!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

«Молочний сторож» – дивовижний пристрій радянських часів