Звільніть художника з костюмів! 12 непробачних ляпів у відомих фільмах.


Кіномани — люди допитливі і з хорошим зором. Вони здатні на раз-два виявити фейли сценаристів, режисерів і навіть операторів. Однак найскладніше виявити помилки художників з костюмів. Прикро, коли в високобюджетному фільмі реквізит не відповідає епосі. Але одна справа, коли похибка становить 20-30 років, інше — коли 200-300.

Складно уявити, що актора можна одягнути не в той костюм, адже знімальний процес контролює величезна команда професіоналів. Давай разом подивимося, де реквізитори все-таки промахнулися.

1. «Хоробре серце»

Як не дивно це прозвучить, але національний герой Шотландії Вільям Уоллес ніколи не носив кілт. На думку істориків, цей предмет одягу з’явився тільки в XVI столітті, а дії фільму розгортаються в 1298 році.

2. «Джанго звільнений»

Протягом усього фільму персонаж Джеймі Фокса, ефектно поблискуючи темними окулярами, творить екшн і беззаконня. Дія картини відбувається в 1858 році, але перші сонцезахисні окуляри з’явилися в США тільки в 1929-му.

3. «Гордість і упередження»

В екранізації роману Джейн Остін 2005 роки ми виявили відразу кілька ляпів. Дія картини відбувається в 1797 році. У цьому епізоді дівчина милується статує. в вуалі, однією зі статуй містера Дарсі. Однак справа в тому, що Рафаель Монті почне роботу над нею тільки в 1846 році, тобто на 50 років пізніше подій, зображених у фільмі.

А тут героїня Кіри Найтлі прогулюється в гумових чоботях, які з’явилися лише через 50 років після виходу роману.

4. «10 заповідей»

У картині помічено безліч історичних неточностей, але найбільш очевидною є блакитний одяг Нефертарі, дружини Рамзеса II. Цей колір не існував в природі і не міг бути створений штучно в ту епоху. Те ж стосується бюстгальтерів — на той час їх ще не винайшли.

5. «Брудні танці»

Протягом картини Бебі ходить у відвертих коротких шортиках, які були дуже популярні в 80-ті. Нагадаємо, що події фільму відбуваються в 60-ті.

6. «Авіатор»

На вулиці 1920-й рік, але герой Брента Спайнер розгулює в піжонських окулярах з тонким склом без оправи, хоча цей аксесуар з’явився тільки в 50-х.

Спочатку назва авіакомпанії Говарда Хьюза — TWA — розшифровувалося як Transcontinental & Western Air і тільки з 1950 року стало розшифровуватись Trans World Airlines. У той час коли Хьюз йшов на поправку, вона все ще мала стару назву. Тепер подивися на літак: на ньому вказана нова розшифровка.

7. «Фаворит»

Герой Тобі Магуайра частенько з’являється на екрані в повній жокейський екіпіровці 30-х років. Однак шкіряні ремені для підборіддя стали частиною форми лише в 1956 році, а окуляри з пластиковими лінзами з’явилися тільки після Другої світової війни.

8. «Афера по-американськи»

Бачите годинник на руці Луї Сі Кея? Це Rolex GMT-Master II 116718, створений в 2010 році. Однак ні сам актор, ні художники по костюмах не врахували той факт, що події у фільмі розгортаються в 70-ті.

9. «Врятувати рядового Райана»

У культовій стрічці про героїчну висадку американських десантників в Нормандії в 1944 році деякі солдати взуті в чорні черевики, які з’явилися в армії США тільки в 1949 році. До цього військове взуття виробляли з фарбованої коричневої шкіри.

10. «Амадей»

Моцарт, який застібає одяг на блискавку,  дуже дивне видовище, з огляду на те, що її винайшли лише через 120 років після смерті австрійського композитора.

11. «Перл-Харбор»

Під час Другої світової війни жодна порядна американка не виходила з дому без панчіх. Реквізитори картини порахували, що стрункі ніжки героїнь виглядатимуть краще без зайвих предметів одягу.

12. «300 спартанців»

Жоден спартанець не пішов би в бій в незручному довгому плащі, що сковує рухи. Крім того, кожен воїн носив зброю, яка повністю закривала торс. Але, якби не промах реквізиторів, ми б не побачили шикарний прес царя Леоніда.

Чому ж виникають кіноляпи? Причин може бути декілька: звичайна неуважність, нестача часу на пошук або створення необхідних реквізитів, небажання жертвувати видовищністю картини. З іншого боку, хіба ми будемо любити ці фільми менше?

А ти помічав подібні невідповідності в інших картинах? Напиши нам в коментарях.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Звільніть художника з костюмів! 12 непробачних ляпів у відомих фільмах.