10 легендарних фото, за якими стоять цілі історії.


Легендарний журнал Time представив проект «100 фотографій», куди увійшли знімки найяскравіших подій з життя всього світу. Ми обрали 10 фото, з якими пов’язані випадки, історії і моменти, які раз і назавжди змінили наш світ.

Винахід фотоспалаху (1957)

Щоб побачити, що відбувається за частки секунди, доктор Гарольд Еджертон почав використовувати стробоскоп для зйомки, випадково придумавши спалах для фотоапаратів. Завдяки цьому відкриттю вдалося розгледіти найдрібніші зміни, які відбуваються протягом миті.

#HaroldEdgerton

A post shared by Mia Bramel (@miabramel) on

Зародження людського життя (1965)

Леннарт Нільсон запропонував перенести фотографію в рамки світу, який видно лише в мікроскоп. Спочатку для роботи Нільсон використовував ендоскопи, щоб зафіксувати на камеру людський організм на клітинному рівні. Пізніше при співпраці з медичними установами він створив серію знімків, де показано розвиток людського ембріона на різних стадіях: процес, який ніколи не був доступний для людського ока.

Схід Землі, побачений людиною з космосу (1968)

Мабуть, найвідоміше фото Землі з космосу, зроблене з корабля «Аполлон-8» астронавтом Вільямом Андерсом під час першого польоту людини на орбіту Місяця. Вид Землі, що випадково відкрився з ілюмінатора корабля, вразив астронавтів. Знімок нашої планети, яскравої і живої, оточеної мертвим космосом, допоміг запустити рух по боротьбі за збереження навколишнього середовища і природи.

Перша фотографія людини на Місяці (1969)

Ніл Армстронг, командир екіпажу місії «Аполлон-11», став першою людиною, яка ступила на Місяць. Тоді він виголосив фразу: «Маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства». Але на цій фотографії зображений його колега Едвін Олдрін, пілот місячного модуля.

Технологія зйомки, що пророкує майбутнє (1982)

Ненсі Берсон разом з вченими з Массачусетського технологічного інституту запропонувала оригінальний спосіб побачити, як людина буде виглядати в майбутньому. Фотографія «Андрогінія (6 чоловіків + 6 жінок)» – це приклад неіснуючої людини, створеної за допомогою накладення фотографій 12 різних людей. Сьогодні цей метод використовують спецслужби: фотографії родичів накладають один на одного, щоб зрозуміти, як сьогодні виглядає людина, зникла понад 10-20 років тому.

Світ минулого: 6 500 світлових років від Землі (1995)

Телескоп «Хаббл» дозволив людині заглянути в ті далекі куточки Всесвіту, куди ми навряд чи потрапимо в найближчі 100 років. Його першою фотографією стали «Стовпи Творіння» всередині туманності Орел – колони холодного газу та пилу, в яких народжуються нові зірки.

Перша фотографія, зроблена за допомогою мобільного телефону (1997)

У 1997 році Філіп Кан захотів поділитися з друзями і знайомими фотографією новонародженої дочки. Для цього за кілька місяців до її народження Філіп об’єднав мобільний телефон, ноутбук і цифрову камеру, щоб зробити знімок і розіслати його потрібним адресатам. Так технологічний процес вийшов на інший рівень.
Пізніше разом з японською компанією Філіп розробив перший у світі телефон з вбудованою камерою.

Перша фотографія з Північної Кореї, яку відправили в Інстаграм прямо зі смартфона (2013)
Будь-яка фотографія, зроблена на території Північної Кореї і призначена для публікації в іноземних ЗМІ, піддавалася цензурі. У 2013 році для іноземців в Північній Кореї заробив мобільний інтернет, який відкрив вікно в світ.

Ця фотографія стала першим знімком, який Девід Гуттенфельдер зробив на телефон і виклав безпосередньо в Інстаграм за підтримки корейського мобільного оператора. На жаль, для місцевих жителів інтернет – все ще недозволена розкіш.

Зоряне селфі, яке набрало рекордних 3 млн ретвітів (2014 року)

«Зоряне» селфі Еллен Дедженерес, зроблене під час церемонії вручення премії «Оскар» в 2014 році, стало найпопулярнішим постом в твіттері. Разом з телеведучою в кадр потрапили Бредлі Купер, Меріл Стріп, Бред Пітт, Дженніфер Лоуренс і Кевін Спейсі. Фотографія потрапила в твіттер під час шоу, і нею поділилися більше 3 млн разів – абсолютний рекорд для цієї соціальної мережі.

Сподобались фото? Тоді обов’язково ділися ними з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 легендарних фото, за якими стоять цілі історії.