Кухоль з Аушвіцу 70 років простояв в музеї, поки в нього не відвалилось дно. Ось що там було!


У легендарному музеї Аушвіц-Біркенау зберігаються десятки тисяч речей жертв концтабору. Власники переважної більшості цих предметів стали жертвами запущеної нацистами машини смерті.

У печах Аушвіца знайшов свою долю і господар кухля, який почали готувати до виставки працівники музею. Люди були сильно здивовані, коли з’ясувалося: цілих 70 років в денці посудини переховувався секрет!

За роки металеве дно кухля остаточно проржавіло. Коли воно випало назовні, виявилося, що під тонким шаром заліза знаходилося секретне відділення. Там надійно приховані від сторонніх очей лежали каблучка і ланцюжок.

На загорнутому в полотнину ланцюжку і жіночій каблучці стоїть проба 583 з печаткою у вигляді голови лицаря. Саме таку мітку ставили на ювелірні вироби з золота в Польщі в період між світовими війнами.

Коли євреїв звозили до концтаборів, ніхто не говорив нещасним, що їх везуть на забій. Людям говорили про депортацію, про те, що на новому місці їх чекає нове життя і робота.

Речей дозволяли взяти дуже мало. Розрахунок був на те, що бідолахи в будь-якому випадку знайдуть спосіб взяти з собою хоч якісь цінності.

Зазвичай німці швидко виявляли серед нехитрих пожитків бранців їх останні «скарби». Але кухоль з секретом виявилася їм не по зубам. Лише проржавіле згодом дно видало таємницю давно покійного власника вченим.

Ретельність, з якою полонені концтаборів ховали свої речі, вказує на те, що люди прекрасно розуміли: їх будуть нещадно грабувати. З іншого боку у нещасних, схоже, все одно залишалася надія на краще майбутнє. В іншому випадку єврейські родини б просто здалися на милість долі, не вигадуючи жодних хитрощів.

Тепер коштовності мерця теж виявляться на виставці. Працівники музею впевнені: колишній власник речей серйозно розраховував що у нього вийде покинути табір живим. На жаль, нещасний так назавжди і залишився в Освенцимі.

Таким чином каблучка з ланцюжком стали своєрідним символом надії мільйонів євреїв на життя після табірних воріт. І символом сумним, адже для більшості ці надії виявилися марними…

А що ти думаєш з приводу такої незвичайної знахідки? Поділися своєю думкою в коментарях!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Кухоль з Аушвіцу 70 років простояв в музеї, поки в нього не відвалилось дно. Ось що там було!