Фото з колекції індійського махараджі, які 100 років припадали пилом в палаці…


Махараджа Рам Сінгх II правив в індійському князівстві Джайпур в середині позаминулого століття. Сьогодні час його царювання вважається в тих землях золотим віком. Як один з найосвіченіших владик Джайпуру, Рам Сінгх охоче погодився на протекторат британської корони.

Махараджа скасував в своїх землях рабство, заборонив жорстокий звичай сати, згідно з яким вдова повинна була вмирати на похоронному багатті чоловіка, і провів ще безліч дрібніших, але дуже важливих реформ.

Крім усього іншого Рам Сінгх зробив воістину унікальний подарунок історикам майбутнього. Принц-фотограф, як називали його сучасники, витратив багато часу на фіксування культури свого королівства на камеру.

Британці відзначали, що махараджа буквально не розлучається з фотоапаратом. Знімки чоловік робив і проявляв сам, годинами засиджуючись в особистій лабораторії. Найчастіше моделями Раму Сінгху були його численні дружини.

Велику частину знімків індійський владика зробив в період між 1857 і 1864 роками. Колекція скляних негативів правителя більше століття пролежала незайманою в одному з корпусів його палацу. Коли фотографії нарешті потрапили в руки істориків, ті стрибали до стелі від захвату!

На щастя, колекція Рама Сінгха не обмежується лише портретами наложниць. Нижче, наприклад, зображена старша доглядачка гарему правителя.

Зауваж, зробити автопортрет в ті часи було досить непросто! Однак Рам Сінгх був досить вправним фотографом, щоб впоратися з таким завданням. На знімку нижче зображений він сам, повноправний владика Джайпуру.

Він любив фотографувати йогів і факірів, яких при його дворі завжди вистачало. Кадри з цими людьми в його колекції знаходяться пліч-о-пліч зі знімками чиновників.

Радники і гості Рама Сінгха прекрасно знали про пристрасті принца-фотографа і охоче позували йому. Складно сказати, чи отримували вони самі задоволення від цього, але хто в ті часи відмовився б виконати примху владики?

Групові знімки виходили у махараджи трохи гірше. Коли в кадрі замість однієї моделі виявлялося кілька, недоліки доступної в ті часи хорошої техніки робили фотозйомку справжнім випробуванням. Але, якщо вірити словам сучасних фахівців, махараджа був справжнім професіоналом!

Зрозуміло, Рам Сінгх не упускав шансу продемонструвати світу міць своїх солдатів. Світлини нижче були зроблені правителем у 1858 році.

На першому з них можна побачити бійців особистої, палацової охорони.

На другому ж будується один з полків регулярної армії повелителя Джайпуру.

Для істориків зроблені Рамом Сінгхом знімки стали своєрідною енциклопедією по палацового життя індійського князівства середини XIX століття. Хто пройшов крізь століття подарунок принца-фотографа перетворився на частину культурної спадщини країни.

Вчені щасливі, адже завдяки цим кадрам їм випала унікальна можливість безпосередньо ознайомитися з побутом індійської знаті минулого!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Фото з колекції індійського махараджі, які 100 років припадали пилом в палаці…