10 легендарних кіноролей, які майже зламали психіку акторів.


Якщо ти обожнюєш свою роботу до божевілля, то вважай, що в цьому житті тобі дуже пощастило. Але що робити, якщо робота в дійсності день за днем зводить тебе з розуму? Актори, як ніхто інший, розуміються і в першому, і в другому.

Джонні Депп, «Страх і ненависть в Лас-Вегасі»

Письменник без правил і моралі, божевільний мрійник Хантер Томпсон зміг довірити свою голову і особистість тільки одній людині – Джонні Деппу. Актор же, в свою чергу, з пристрастю занурився в нездорову атмосферу життя гонзо-журналіста: Депп кілька тижнів жив у Томпсона, вставав о 8-9 годині вечора, лягав близько 5 години пообіді, на зйомки одягав виключно старий одяг письменника. У підсумку після зйомок Джонні зізнався, що образ Хантера став для нього вірусом, яким той з радістю «хворіє».

Віра Фарміга, «Закляття»

Страшні байки завжди слідують за серйозними хоррорами, і «Закляття» не стало винятком: Віра Фарміга двічі отримала «повідомлення» від потойбічних сил. Перше з них – 3 подряпини на ноутбуці – вона виявила, коли домовлялася про роль з режисером по телефону, ще одне – подряпини вже на тілі – вона побачила вже після зйомок, коли повернулася додому. Чи були це реальні попередження духів або наслідки ролі, невідомо.

Боб Хоскінс, «Хто підставив кролика Роджера»

Роль приватного детектива Едді Валіанта стала найскладнішою в послужному списку легендарного актора. Хоскінсу доводилось уявляти мультяшних героїв протягом 8 місяців зйомок, адже діснеївські образи домальовувати на вже зняту стрічку. Пізніше Боб зізнався, що мультяшки стали переслідувати його, що в кінцевому підсумку привело його до кабінету психіатра.

Вел Кілмер, The Doors

Протягом року Кілмер ходив в старих речах Джима Моррісона, часто переглядав записи з концертів, намагаючись перейняти міміку, рухи і манери рок-ікони, проводив весь день за прослуховуванням The Doors, розучив 50 пісень артиста – так він став точною «підробкою» культового музиканта. Після зйомок актор сказав, що тепер йому необхідна допомога, щоб витягнути персонажа з голови.

Хіт Леджер, «Темний лицар»

Перфекціоніст до мозку кісток Хіт Леджер став справжньою жертвою своєї ролі. Готуючись до зйомок «Темного лицаря», актор немов одержимий почав створювати щоденник Джокера, відображаючи в ньому багатогранність характеру важкого персонажа. Мозок Леджера занурився в царство вигаданого героя і «розігнався» настільки, що просто не міг відключитися від реальності. Щоб хоч якось відпочити, Хіт почав приймати заспокійливі і снодійні, а пізніше й болезаспокійливі. Статуетку «Оскар» за кращу чоловічу роль другого плану актор отримав посмертно.

Едріан Броуді, «Піаніст»

Болючий досвід став справжнім одкровенням і переродженням для актора. Едріану довелося відмовитися від машини, квартири, зв’язку з близькими, але цього виявилося недостатньо, щоб відчути свого героя. Тоді Броуді вирішив перестати їсти. Саме це довело його до відчаю, який він так добре переніс на свій образ. Після акторові знадобилося близько півроку, щоб повернутися до нормального життя.

Шеллі Дюваль, «Сяйво»

Геніальний Стенлі Кубрик завжди «вичавлював» з акторів найправдивіші емоції, використовуючи при цьому небезпечні методи. Шеллі Дюваль відчула на собі всю тяжкість його перфекціонізму в повній мірі: актрисі доводилося плакати протягом 12 годин, чути на свою адресу нескінченні закиди і терпіти зневагу знімальної групи – все заради натурального емоційного виснаження. В результаті Шеллі доводилося «відновлювати» себе після зйомок за склянкою чогось міцного.

Лінда Блер, «Той, що виганяє диявола»

Лінді Блер було всього 13 років, коли вона постала перед глядачами як одержима Ріган Макніл. Хоррор на релігійну тему став справжнім шоком для непідготовленої аудиторії, а юна Лінда – ласою жертвою журналістів. Так, на кожному інтерв’ю актрисі задавали питання про бога і диявола, рай і пекло, на які у підлітка просто не було відповідей. І так день за днем. Навіть зараз Блер згадує цей час з огидою.

Джанет Лі, «Психо»

Джанет Лі стала ще однією жертвою кіноролі: після легендарної стрічки «Психо» дівчина більше ніколи не приймала душ. Вона дозволяла собі тільки лежати у ванні, закривши перед цим двері і вікна. До слова, насолоджуватися процесом теж було складно, адже актриса не могла відвести погляд від входу.

Енн Хетевей, «Знедолені»

Трагічна роль в стрічці «Знедолені» стала найсерйознішим акторським експериментом за всю кар’єру оскароносної Хетевей. Актрисі довелося попрощатися з довгим волоссям, а також скинути 10 кг за 15-20 днів. Такі жертви позначилися і на психологічному здоров’ї дівчини – Хетевей зізналася, що їй знадобилися тижні, щоб знову навчитися розрізняти, де реальність, а де ілюзії.

Після таких історій розумію, що професія актора – не з найлегших у світі. А що ти думаєш з цього приводу? Ділись з нами у коментарях!


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 легендарних кіноролей, які майже зламали психіку акторів.