Як Кім Чен Ір викрав кращого режисера та акторку Південної Кореї, щоб знімати своє кіно


Розуміємо, що перша думка, яка могла виникнути у нашого читача: щоооооо, в Північній Кореї є кіно? Але якщо навіть Юрій Дудь у своєму інтерв’ю з Ірою Горбачовою у рекламі згадав про цю історію, ми точно не змогли оминути цю тему і вирішили дізнатись, що там та до чого.

Хочемо розповісти історію, яка почалася з того, що Кім Чен Ір, син вождя КНДР Кім Ер Сена, вирішив підняти кіно своєї країни на новий рівень.

Кім Чен Ір дуже любив кіно. У нього навіть є наукова праця «Про кіномистецтво», який необхідно було вивчити всім, хто мав хоч якесь відношення до створення місцевого кіно. Але, на превеликий жаль, фільми, зняті в КНДР, не відрізнялися особливою різноманітністю навіть після публікації цієї роботи.

Всі місцеві картини були вельми одноманітні: люди любили своїх вождів, щосили боролися з капіталістами і ще більше вихваляли комуністичну партію. А Кім Чен Іру хотілося зовсім іншого.

Синові вождя подобалися картини про бійців кунг-фу і агента 007. Загалом, Кім вирішив, що в північнокорейських фільмах потрібно перемагати капіталістів ударом з розвороту на тлі ефектного вибуху. Але місцеві режисери навряд чи могли створити подібне. Тоді у нього з’явилася божевільна ідея.

Режисера Сін Сан Ока і його дружину актрису Чхве Ин Хі називали золотою парою південнокорейського кінематографа. Вони розлучилися в 1973 році, але змогли залишитися друзями. 5 років потому, у 1978-му, жінка їде на зйомки в Гонконг і пропадає без вісті. Колишній чоловік хоче її знайти, але теж безслідно зникає. Лише 6 років по тому всі дізнаються, що з ними сталося.

Є дві дуже правдоподібні версії того, що відбувалося далі. Згідно з першою, Сін Сан Ок відправився в КНДР добровільно, тому що в той час у Південній Кореї при владі був Пак Чонхи. Ця людина відома своїми реформами, які допомогли обігнати північного сусіда, але з іншого боку він не обходився без політичних репресій, що торкнулися самого режисера.

Загалом, Сін Сан Ок вирішив втекти до Північної Кореї, де йому обіцяли дати можливість знімати будь-яке кіно, яке він захоче. Але при цьому чоловік інсценував своє викрадення (як і викрадення колишньої дружини), щоб згладити зрада.

Є також версія, що Кім Чен Ір насправді наказав вкрасти південнокорейську пару, щоб ті буквально з приставленою до скроні зброєю почали піднімати з колін кіно КНДР. Якщо вірити цій теорії, Цін аж намагався втекти.

Його силою тримали в якомусь особняку, нічого не пояснюючи. Одного разу чоловік вкрав велосипед і зміг дістатися до залізниці. Там він вибрався на дах якогось поїзда і сподівався, що він вивезе його за кордон. Але потяги в КНДР за кордон не їздять. Чоловіка побачив машиніст і повідомив владі.

Тоді Сіна закрили в тюрмі для політичних в’язнів. Там режисерові доводилося несолодко. Але одного разу один з охоронців шепнув йому, що він чи не перший в’язень, на життя якого не начхати владі.

Невідомо, що ж було правдою насправді, але в будь-якому випадку пара в результаті зустрілася з Кім Чен Іром. Пізніше Чхве згадувала, що під час першої зустрічі вона дуже боялася і, щоб розрядити обстановку, Кім сказав: «Товариш Чхве, чому ви тремтите? Невже ви боїтеся карлика?»

Отже, добровільно чи щоб вижити, південнокорейська пара почала працювати в КНДР. Вони отримали всі необхідні умови, а Кім Чен Ір особисто дізнавався, як йдуть справи.

Можна сказати, що прибуття Сін Сан Ока допомогла зламати ряд табу, які раніше існували в місцевому кіно. Наприклад, він перший зняв фільм, в якому жінка любила не Кім Ір Сена, а іншого чоловіка.

Найбільш яскравими картинами Сін Сан Ока, створеними в цей період його творчості, були «Хон Гіль Дон» і «Пульгасарі». Перша була заснована на східних єдиноборствах. Там багато билися, здійснювали неймовірні стрибки і інше. Фільм навіть показали на території авіть на території СРСР фільм показали.

Що стосується «Пульгасарі», то головний герой цього фільму – монстр, якого багато хто назвав північнокорейським Годзіллою. Це чудовисько стало на бік простих людей у боротьбі з ненависними гнобителями. В кінці картини Пульгасарі героїчно гине.

Кім Чен Ір був надзвичайно задоволений роботою. Подейкують, він навіть обсипав подарунками всіх учасників знімального процесу. Завербованих режисера і актрису почали відпускати на різноманітні міжнародні кінофестивалі. Пара спілкувалася з журналістами і розповідала, наскільки їм добре живеться в Пхеньяні. Звичайно, поруч завжди були представники спецслужб.

У 1986 році у Відні Чхве і Сину вдалося втекти від своїх охоронців і потрапити в посольство США. Там вони попросили статус біженців. Спецслужби Південної Кореї не сумнівалися, що Сін за власним бажанням втік в КНДР. Тому чоловік ще кілька років регулярно спілкувався з ними, але довести так нічого і не вдалося.

Він влаштувався в Каліфорнії, де теж знімав кіно. У 2004 році йому пересадили печінку, але через 2 роки він помер, помер.

Що стосується кіно в КНДР, то Кім образився на Сіна. З 17 фільмів, які зняв режисер, 10 останніх виходили без його згадки. Але розвивати місцевий кінематограф більше нікому. Кім Чен Ір навіть дозволив показати місцевому населенню “Титанік”.

Правда, після цього була знята картина «Протест душі», в якій розповідали про нещасливе кохання, що сталася на кораблі «Укусіма мару». На цьому судні поверталися додому корейці, яких під час Другої світової викрали в Японію, де змушували примусово працювати на благо Країни сонця, що сходить.

Фільм навіть купили в Південній Кореї, а потім за допомогою цієї картини 15 тих, хто вижив у тій катастрофі, отримали офіційні вибачення від Японії і грошову компенсацію. Є в цьому якась іронія: фільм, створений в КНДР, допоміг жителям ворожої держави.

На шляху до своєї мети майбутній (на той момент) лідер Північної Кореї був готовий на все. Як бачиш, певні успіхи були, але на весь світ північнокорейське кіно так і не прославилося.

Зате ця країна відома іншими цікавими фактами, про які ми писали раніше.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
2
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Як Кім Чен Ір викрав кращого режисера та акторку Південної Кореї, щоб знімати своє кіно