Не лише поет! Картини Тараса Шевченка, які має знати кожен свідомий українець


Тараса Григоровича Шевченка в усьому світі в першу чергу знають як видатоного українського поета ат письменника. Однак його творча кар’єра починалася з образотворчого мистецтва, а кількість створених ним картин набагато більше написаних поем і віршів!

Знавці називають Шевченко українським Рембрандтом, а його стиль порівнюють з роботами Гогена, Делакруа і Ван Гога. Він творив у різних жанрах: живопис, офорт, графіка, ілюстрація. Крім того, Тарас Григорович прославився як мислитель і філософ.


Ми вирішили сьогодні звернути свою увагу на Шевченка-художника. Адже саме талант до малювання дав юному кріпосного путівку в життя.

Народився Шевченко в 1814 році, а до 1830-го вже відбувся як художник. Його перші серйозні спроби в області літератури відносять до 1837 року.

45 кілограмів срібла – рівно стільки коштувала свобода талановитого юнака. Щоб зібрати 2 500 рублів, які запросив поміщик Енгельгардт, Карл Брюллов написав портрет Василя Жуковського і розіграв його в лотерею.

У 40-ті роки Шевченко обіймає посаду художника в Київської археографічної комісії. В цей час він подорожує Україною і створює безліч мальовничих картин української природи та архітектури.

«Воздвиженський монастир в Полтаві»

«Почаївська лавра з півдня»

«Костел в Києві»

Яскраво проявив свій талант художник і як ілюстратор. В основному це були зображення за мотивами його ж поем.

Сліпий до поеми «Невольник»

Етюд до балади «Тополя»

Не можна не відзначити роботи Шевченко в жанрі портретного творчості.

Портрет Катерини Абази

Портрет невідомого

Писав Шевченко все свідоме життя: в неволі у пана, на свободу і в 10 роках заслання. Його інструментами стали акварелі, олівці, масло і навіть туш.

За 30 років великий Кобзар створив близько 1 000 картин. 278 з них вважаються втраченими.

Шевченко самотужки опанував більшістю відомих на той час художніх прийомів. Він став першим представником критичного реалізму в Україні.

Червоною лінією проходить через творчість художника тема нелегкої жіночої долі. Портрет «Катерина» написаний за мотивами однойменної поеми. Вона пронизана символами: солдат у формі – символ російського самодержавства, схилила голову дівчина – український народ, а селянин – символ волелюбності.

Любив Тарас Григорович історію, як античну так і історію рідного краю.

Звертався він і до сюжетів часів Київської Русі. На полотні «Смерть Олега» він зображує князя Київського, полеглого від укусу змії.

Для написання картини «Смерть Богдана Хмельницького» Шевченко звертався до письмових джерел і спілкувався зі знайомими дослідниками історії України.

Шевченко написав понад півсотні автопортретів.

На них можна простежити перетворення сильного духом молодої людини з допитливими очима в побитого життям старого.

Під час заслання в Казахстані Шевченко відображав місцеву природу в своїх пейзажних замальовках. Призначення на посаду художника, хоча і в неволі, дозволило відшліфувати майстерність художника як пейзажиста.

«Пожежа в степу»

«Форт Кара-Бутаков»

«Дустанова могила»

«Джангис-Агач»

Окремо у творчості Шевченка стояло його захоплення техніки офорти (малюнки кислотою по металу). Її він вивчив самостійно і довів до досконалості.

Чи знав ти цю сторону великого Тараса Григоровича Шевченка? Пиши в коментарях.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
2
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
12
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
5
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Не лише поет! Картини Тараса Шевченка, які має знати кожен свідомий українець