Чому козак на картині Рєпіна «Запорожці» сидить без сорочки


Думаємо, картину Рєпіна «Запорожці», яка також відома в народі як «Запороожці пиишуть листаа туреецькому султаанові», точно знає кожен із нас. Однак мало хто здогадується про історію виникнення цього знаменитого полотна.

Свою знамениту картину «Запорожці» художник Ілля Рєпін писав цілих 11 років. Не дивно, адже він вельми ретельно підходив до всіх деталей. Та й розміри полотна, яке зберігається в Державному музеї Петербурга, вражають – 3,58 × 2,03 м.

Згідно з легендою лист написали в 1676 році. Оригіналу не знайшлося, але в 1870-х виявили копію, яку передали історику Дмитру Яворницькому. Якось чоловік прочитав лист своїм друзям, серед яких був і Рєпін. Ілля Юхимович зацікавився сюжетом і в 1880 році почав робити перші ескізи.

До речі, саме Яворницький потім позував для Рєпіна. Зі свого друга художник малював писаря.

Ще один цікавий момент: виявляється, є дві такі картини і обидві написані Рєпіним. Другий варіант менших розмірів, його можна назвати кулуарним примірником. Тут Ілля Юхимович постарався бути більш історично достовірним. Цей варіант зберігається в Харківському художньому музеї.

Взагалі про створення картини написати можна дуже багато, але сьогодні ми пропонуємо тобі звернути увагу на козака без сорочки на передньому плані. Спробуй здогадатися, чому він сидить в такому вигляді?

Власне, а чи зможеш ти відгадати, чому козак сидить з голим торсом?

Відповідь може лежати на поверхні. Багато хто вважає, що він завзятий картяр і просто програвся. Частково ці люди мають рацію. Чоловік дійсно любить грати в карти, бачиш, біля нього колода намальована.

Але він роздягнений не тому що програвся, а тому що під час серйозних ігор на Січі було прийнято знімати сорочку, щоб тебе не запідозрили в шахрайстві. Ще казали, аби туза в рукаві не мав (це пішло від картярства).

Якщо тобі сподобалась стаття, неодмінно поділись цим матеріалом з друзями.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Чому козак на картині Рєпіна «Запорожці» сидить без сорочки