Цікаві факти про картину «Поцілунок» Густава Клімта


Кожне видатне полотно має свою історію і свої секрети.В рубриці «Картина тижня» ми продовжуємо розповідати про найвідоміших картинах і розкривати їх таємниці.

Сьогодні ми розповімо про полотно під назвою «Поцілунок» австрійського художника Густава Клімта — певно, одну з найвпізнаваніших та найрозкрученіших картин у світі.

View this post on Instagram

The kiss #Gustavklimt #Klimt #Thekiss

A post shared by Gustav Klimt (@gustav_klimt_gallery) on

Картина Густава Клімта «Поцілунок»

Рік створення 1907-1908

Стиль і техніка

«Поцілунок» Клімта сам по собі можна назвати досить еклектичною роботою як за зміщення декількох технік, так і за поєднання різних стилів. Наприклад, в позі коханих на картині читається стилістика, поширена в період віденського модернізму. При цьому проста форма і золоте окантування їхнього вбрання ближче до руху Arts and Crafts, а використання спіралей і зовсім було характерно для мистецтва бронзового століття.

Цікава і техніка виконання шедевру австрійського художника, який, надихнувшись візантійськими мозаїками, побаченими під час подорожей, використовував сусальне золото в поєднанні з олійними фарбами. Це і привело до формування унікального і впізнаваного стилю майстра.

Історія створення

Що стосується історії створення «Поцілунку», то існує кілька версій. Згідно з припущенням деяких мистецтвознавців, на полотні художник зобразив себе зі своєю коханою Емілією Фл

Згідно з іншою думою, натурницею для картини «Поцілунок» стала Адель Блох-Бауер, яка позувала і для іншої знаменитої картини – «Портрет Аделі Блох-Бауер». За третьою версією рудий колір волосся говорить про те, що натурницею виступила «Червона Хільда», з якої Клімт писав «Данаю», «Даму з капелюшком і боа з пір’я» і «Золоту рибку».

Однак існує і легенда, що оповідає про створення картини. Відповідно до неї, один граф замовив у художника картину, на якій той мав зобразити його з коханою в пристрасному поцілунку. Для цього він передав Клімту медальйон з її портретом. Коли Клімт закінчив полотно, граф був у захваті від результату, проте, поцікавився, чому на картині їхні губи так і не зустрілися в поцілунку.

На це художник відповів, що хотів показати в роботі бажання і пристрасть, яка ось-ось штовхне коханців в обійми один одного. Кажуть, кохана графа була так захоплена картиною, що відразу ж відповіла згодою на пропозицію руки і серця. Дехто з біографів зазначає, що пізніше Клімт нібито розкрив секрет цього майже доконаного поцілунку: при роботі з медальйоном художник сам закохався в красуню, а «недопоцілунок» став маленькою помстою, спровокованою почуттям ревнощів до щасливого графа.

Цікаві факти про картину «Поцілунок» Клімта

1. Знамениту картину Клімта придбали ще до того, як художник її закінчив. Так, в 1908 році «Поцілунок» вперше виставили в австрійській Галереї мистецтв. І попри те, що робота ще не була повністю закінчена, її викупила Галерея Бельведер за 25 000 крон, що за сьогоднішніми мірками становить приблизно $ 240 000. До цього найвищою ціною, за яку продавали живопис в Австрії, було 500 крон.

2. У картині є нехарактерний елемент для робіт австрійського художника. Це фігура чоловіка, включена в сюжет полотна. Вся справа в тому, що на інших своїх роботах Клімт зображував тільки жіночу натуру. До того ж, вбрання героїв здається досить консервативними у порівнянні з іншими полотнами майстра.

3. Оригінальна робота має форму квадрата. Але через широку популярності і часте використання у сувенірній продукції картину часто обрізають справа і зліва, щоб надати більш зручну прямокутну форму.

View this post on Instagram

SHOPPING BAG IL BACIO DI KLIMT CLICCA NEL LINK NELLA BIO DELLA PAGINA PER ACQUISTARE LA TUA BORSA 💛 ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️ Le borse sono vendute su Amazon, quindi i pagamenti sono totalmente sicuri e tutelati. Possibilità di reso, consegna rapida in pochi giorni ed è anche disponibile il servizio Prime. Le nostre shopper sono in 100% cotone naturale. La stampa è digitale, quindi a prova d'usura e lavaggi, anche in lavatrice (possibilmente a temperature non troppo elevate). Di grande capienza, contiene senza problemi la grandezza di un foglio A3, quindi utili sia per la spesa/lavoro ma anche per scuola/accademia/università. Comode al trasporto grazie ai manici lunghi. Leggerissime, resistenti e ripiegabili, così da non occupare spazio quando desiderate portarvele appresso. La shopping bag resta la migliore alternativa economica, ma soprattutto ecologica per non usare i sacchetti di plastica. ______________________________________________ #arteitaliana #modaitaliana #ilbaciodiklimt #klimt #gustavklimt #shoppingbag #fashion

A post shared by 𝗔𝗿𝘁 𝗧𝗼𝗱𝗮𝘆 𝗖𝗹𝘂𝗯 🇮🇹 (@art.todayclub) on

4. У 2003 році в Австрії випустили пам’ятну монету номіналом 100 євро з «Поцілунком» на одному боці і з портретом Клімта на іншому.

Раніше ми розповідали про картини «Над містом» Марка Шагала, а також про «Бар в “Фолі-Бержер”» Едуарда Мане.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
5
Подобається
О боже О боже
2
О боже
Круто Круто
3
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цікаві факти про картину «Поцілунок» Густава Клімта