Цікаві факти про картину «Бар в “Фолі-Бержер”» Едуарда Мане


Не втомлюємось повторювати: у кожного видатного твору мистецтва є свої секрети та найчастіше — неймовірна історія створення. В рубриці «Картина тижня» ми поговоримо про картину «Бар в “Фолі-Бержер”» художника-імпресіоніста Едуарда Мане.

View this post on Instagram

БАР В ФОЛИ-БЕРЖЕР. Мане был завсегдатаем Фоли-Бержер, но картину писал не в самом кафе-концерте, а в мастерской. В кабаре он сделал несколько эскизов, Сюзон (она, кстати, и правда работала в баре) и друг, военный художник Анри Дюпре позировали в студии. Остальное было восстановлено по памяти. «Бар в Фоли-Бержер» стал последней большой картиной художника, который умер через год после ее завершения. Надо ли говорить, что публика увидела лишь нестыковки, недоработки, обвинила Мане в дилетантстве и считала его полотно как минимум странным? #БарВФолиБержер #ЭдуардМане

A post shared by Нетипичная Галерея (@paintings.painters) on

Картина Едуарда Мане «Бар в “Фолі-Бержер”»

Рік створення: 1882

Історія створення: У період з 1890-х по 1920-і роки паризьке вар’єте і кабаре «Фолі-Бержер» було вкрай популярним серед любителів світських розваг і представників богеми. У їх числі був і знаменитий імпресіоніст Едурад Мане, якого атмосфера закладу надихнула на створення одного з найбільших шедеврів. Більш того, ескізи до полотна він робив одразу ж перебуваючи в барі, який розташовувався на першому поверсі, праворуч від сцени. А позувати для картини в майстерні він попросив свою знайому барменшу Сюзон і приятеля Андре Дюпрі.

В результаті на композиційно складному полотні художник зобразив головну героїню – барменшу, яка стоїть за стійкою перед веселим натовпом, але при цьому вона поглинена своїми думками. У картині художнику вийшло показати людину, яка відчуває почуття самотності навіть в оточенні глюдей, що гучно розважаються.

Цікаві факти про полотно

1. Це остання картина, яку Мане представив на Паризькому салоні перед своєю смертю в 1883 році.
Знамените кабаре і вар’єте «Фолі-Бержер» розташовується за адресою вулиця Ріше, 32 в Парижі. Воно відкрилося в 1869 році під назвою «Фолі Тревіз», а у 1872 році його перейменували в «Фолі-Бержер». Будівлю в стилі опери було побудовано архітектором Плюмерія, а його фасад оновлений Піко в 1929 р в стилі ар-деко. Зараз заклад продовжує працювати.

2. Якщо придивитися до полотна, то більшість відображень в дзеркалі за спиною барменши не відповідають своїм оригіналам. Причому нереальними є не тільки відображення таких предметів, як пляшки, а й відображення і самої головної героїні. Барменша дивиться прямо на глядача, в той час як в дзеркалі вона повернулася обличчям до чоловіка в циліндрі. Ці відмінності як би натякають на подвійність і навіть ілюзорність світу на картині Мане.

3. На основі образів полотна в 1934 році був створений балет «Бар в «Фолі-Бержер»» з хореографією Нінетто де Валуа і музикою Шабріє.

View this post on Instagram

Ночная фантазия на тему картины Эдуара Мане "Бар в Фоли-Бержер" (1882 г.) 🌛🎨 🍷🍾🍸🌹🍊🇫🇷 Édouard Manet "Un bar aux Folies Bergère". Fragment (Courtauld Institute of Art. London) C'est ma fantaisie de nuit) 🙃🌃 @courtauld . Давно заметила сходство с этой барышней…)) . #изоизоляция #разпошлатакаяпьянка #культпросвет #реконструкция #косплей #актрисасветланакотова #эдуармане #барвфолибержер #импрессионизм #édouardmanet #unbarauxfoliesbergère #impressionnisme #CourtauldGallery #CourtauldCollection #tussenkunstenquarantaine #isolationcreation #gettymuseumchallenge #tobeamuseathome #museumathome #эрмитаждома #hermitageathome #betweenartandquarantine #artathome #artinquarantine

A post shared by Svetlana Kotova Actress Singer (@zapiski_artistki) on

4. У фільмі «Поїздка в Америку» (1988) з Едді Мерфі під час сцени вечірки в будинку Макдауелла над диваном на стіні висить картина-пародія, де головна героїня замінена темношкірої жінкою.

5.У числі завсідників бару Мане зобразив своїх знайомих: жінка в жовтих рукавичках – дама Мері Лоран, а біля неї актриса Жанна де Марсі і художник Гастон Латуш.

6. Зображення електричного світильника на картині, який за часів Мане був новинкою, стало одним з перших в європейському живописі.

Раніше ми розповідали про пікантну деталь на картині Марка Шагала «Над містом», яку мало хто помічає.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цікаві факти про картину «Бар в “Фолі-Бержер”» Едуарда Мане