«Не стало мого найближчого друга»: помер тато Святослава Вакарчука


4 квітня 2020 року під час карантину на 74-му році життя помер колишній ректор Львівського національного університету, вчений-фізик Іван Вакарчук.

По прізвищу ти, читаче, здогадався, що це – батько лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука. «Частіше кажуть, що я є батьком Святослава, ніж що Святослав є моїм сином. Але я думаю, в родині ми дійсно щасливі з того, що він є відома людина, відомий музикант, має можливості допомагати іншим. Зрештою, моя дружина дуже гарно малює, має свої виставки, хоча вона також фізик», – говорив колись Вакарчук-старший в інтерв’ю на Радіо Свобода.

Він очолював кафедру теоретичної фізики Львівського університету імені Івана Франка. Протягом 2007-2010 років був міністром освіти і науки України.

Іван Вакарчук двічі займав посаду ректора Львівського університету: у 1990-2007 рр. та у 2010-2013 рр. У 2007 році він отримав відзнаку «Герой України».

За своє життя Іван Вакарчук написав більше 400 наукових праць, мав ступінь доктора фізико-математичних наук. У 1996 році заснував наукові журнали «Журнал фізичних досліджень» та «Світ фізики». У 2007 році на 14-му Львівському книжковому форумі «Квантова механіка» була названа однією з найкращих книг.

Народився Іван Вакарчук 6 березня 1947 в республіці Молдова, навчався в Братушанській середній школі, яку закінчив із медаллю. В 1965 році вступив на фізичний факультет Львівського Державного університету імені Івана Франка. Через 20 років після закінчення альма-матер, у 1990 олці. Його було обрано ректором Львівського Державного університету.

Ось що написав з приводу втрати близької людини у своєму фейсбуці співак Святослав Вакарчук:

«Сьогодні не стало мого найближчого друга…
Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі…
Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся…
Людини, що створила міцну і люблячу сім’ю.
Не стало справжнього патріота… Людини, яка своїм розумом і своїм серцем здобувала нашу незалежність, а потім по цеглині розбудовувала рідну державу…
Не стало видатного вченого…
Людини, закоханої в науку, і вірної їй до останнього подиху…
Не стало справжнього вчителя.
Людини, що навчила і виховала тисячі інших Людей…
Дякую тобі, тато… люблю тебе, і завжди буду любити…
З Богом…».

Сьогодні не стало мого найближчого друга…Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій…

Posted by Святослав Вакарчук on Saturday, April 4, 2020

Співчуваємо втраті близької людини всій родині пана Івана. А також дякуємо за все, що зробив Іван Вакарчук на посаді ректора та Міністра освіти.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
4
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

«Не стало мого найближчого друга»: помер тато Святослава Вакарчука