Іван Кожедуб – українець, який збивав ворожі літаки під час Другої світової.


У 1920 році на світ з’явився син церковного старости Кожедуба, маленький Іван. У дитинстві хлопчик мріяв стати художником і багато практикувався. Але у життя були на Ваню інші плани: хлопчина вступив до хіміко-технологічного технікуму, а потім пішов в армію, де Кожедуба визначили в льотчики.

Після закінчення служби юнак пішов працювати інструктором в авіаційну школу. Там він працював аж до листопада 1942: Івана вважали цінним викладачем. Але потім Кожедуб потрапив на фронт!

Невдалий виліт

Перший виліт Кожедуба виявився невдалим. На пошкодженому снарядами німецького «Мессершмітт» літаку молодий пілот йшов з-під ворожого вогню і випадково потрапив під обстріл своїх же зенітників. Івана, що дивом вижив,хотіли назавжди зняти з польотів. Виручив командир, що твердо вірив у талант хлопця. І Кожедуб його не підвів!

Дорога до слави

Молодому пілотові виділили новий літак. Наступний політ Іван зробив при Курській дузі, де здобув свої перші перемоги, збивши відразу дві крилатих машини противника.

А далі Кожедуб взявся збивати німецьких асів одного за іншим. У лютому 1944 року за 20 повітряних перемог чоловікові в перший, але далеко не в останній раз дали звання Героя Радянського Союзу!

До кінця війни Іван Кожедуб вважався найрезультативнішим асом військ союзників. Його послужний список налічував 64 перемоги – значне число! Якщо на початку Другої Світової Іван діяв в складі групи, то під кінець конфлікту Кожедуб нерідко вилітав в поодинці, буквально полюючи за німецькими літаками.

Тричі Герой СРСР

Коли війна закінчилася, тричі Герой Радянського Союзу не сидів склавши руки. Пілот відправився підтягувати теоретичну частину підготовки в Червонопрапорної Військово-повітряної академії.

Кожедуб ніяк не думав, що під час навчання знайде свою любов. Проте так воно і вийшло: з Веронікою, майбутньою дружиною, Іван познайомився в електричці по дорозі в академію.

Сімейне життя легенди

Свою дружину Кожедуб любив і заради неї був готовий дістати зірку з неба. 45 років Іван і Вероніка жили душа в душу, і, за свідченнями друзів, навіть жодного разу за цей час не посварилися. Льотчик ніжно називав кохану своєю четвертою золотою зіркою.

Дружина не любила небезпечну професію пілота-аса і ледь мирилася з його постійними робочими відлучкам. Але тут Кожедуб був твердий: говорив, що без польотів неминуче зачахне!

Кабінетна робота і проблеми зі здоров’ям

З кар’єрою у Івана все було добре. Лише одне його засмучувало: з кожним новим званням чоловік куди менше часу проводив в повітрі і куди більше – за письмовим столом.

Після припинення польотів у Кожедуба почалися проблеми зі здоров’ям. У 1976 році у Івана трапився інсульт. Вероніка виходила улюбленого і повернула його до життя. На жаль, коли в 1991 році Кожедуба наздогнав інфаркт, дружини вдома не було. Допомога прийшла надто пізно…

Легендарний ас, один з кращих генералів генштабу СРСР, турботливий сім’янин: Іван Кожедуб був справжньою легендою Радянського Союзу. Безсумнівний талант льотчика визнавали у всьому світі!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
6
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Іван Кожедуб – українець, який збивав ворожі літаки під час Другої світової.