Найгучніший скандал в історії зимових Олімпійських ігор! Як зруйнувалася кар’єра фігуристки Тоні Гардінг.


Під час проведення Олімпійських ігор історії легендарних спортсменів починають грати новими фарбами. Це розуміли і творці фільму I, Tonya, що в перекладі звучить як «Я, Тоня».

Стрічка присвячена відомому скандалу навколо фігуристок-суперниць Тоні Гардінг і Ненсі Керріган. Маловідомий режисер Крейг Гіллеспі вирішив створити байопік про найлегендарніше національне протистояння на льоду. Картина вийшла в жанрі мок’юментарі – псевдодокументального кіно, куди органічно вплели чорну комедію.

«Я, Тоня» отримав три номінації на «Оскар» цього року, і одна з них — заслуга незрівнянної Марго Роббі, яка зіграла саму Тоню. В цілому події показані правдиво, і лише кілька епізодів прикрашені в ім’я мистецтва.

Тоня Гардінг, як і Ненсі Керріган, була родом з небагат ої родини, а в іншому дівчата були повними протилежностями. Мати і вітчим Тоні підтримували прагнення дівчинки виключно з сметою наживи, адже навіть їх пропиті поглядом було видно – у дитини рідкісний талант, який зробить з неї чемпіонку.

Сім’я ж Ненсі усіма силами підтримувала доньку. Її батько був простим зварювальником і працював у три зміни, щоб забезпечити оплату необхідних занять. А коли цього стало недостатньо, влаштувався працювати на льодозавалювальній машині на ковзанці, де Ненсі тренувалася.

У 1991 році Тоня стала чемпіонкою США. Вона стала першою американкою, якій вдалося виконати потрійний аксель. Тоді вона отримала свої перші 6.0 (максимальний бал), а ось у фільмі ми побачимо ряд табличок з 5.9, хоча це ні на що особливо й не впливає. Ненсі тоді була лише третьою.

Але слава принесла несподівані проблеми, складні відносини Тоні з матір’ю і нареченим опинилися на очах у публіки. І абсолютно не підготовлена ​до такого Тоня, зламалася, а її кар’єра зайшла в глухий кут.

Саме відносини з матір’ю є найболючішим питанням в житті Гардінг. Весь фільм Лавона не розлучається з сигаретою і пляшкою, що дуже близько до реальності. Також у фільмі є сцена, де мати б’є ножем Тоню. Як пізніше згадувала фігуристка, вона злякалася, що мати збожеволіла. Лавона так і не попросила вибачення за той інцидент, вона взагалі ніколи не вибачалася перед дочкою…

До речі, варто відзначити, що Еллісон Дженні отримала «Золотий глобус» за кращу жіночу роль другого плану саме за роль Лавон Голден. А сцена з ножем за емоційним напруженням вибивається навіть на тлі всіх інших трагічних подій в житті Гардінг.

Що у фільмі, що в реальному житті Гардінг і Керріган не були заклятими ворогами, а просто звичайними суперницями. В одному з інтерв’ю Тоня навіть назвала Ненсі своєю подругою, хоча ніхто з бачили їх разом не міг би цього підтвердити.

Крім того, костюми для виступів Тоні шила мати, а пізніше і вона сама, а ось зовнішнім виглядом Керріган займалися спонсори. Костюми для виступу на Олімпійських іграх їй шила відома дизайнер Віра Вонг, їхня вартість — кілька десятків тисяч доларів.

У фільмі цього епізоду немає, однак у Тоні якийсь час був свій агент, який повинен був займатися спонсорськими контрактами. Але дівчині, яку часто бачили з сигаретою і алкоголем, та ще й в компанії буйного чоловіка, ніхто не поспішав пропонувати рекламні контракти.

6 січня 1994 року Керріган була впевнена, що стане чемпіонкою США. Цього боялася і Гардінг, тому домовилася з чоловіком вивести суперницю з гри. Ідею з вбивством відкинули відразу як занадто ризиковану. Тоді чоловік Тоні, Джефф Гіллоулі, підмовив свого знайомого Шейна Стент зламати ногу Керріган.

Під час тренування перед чемпіонатом, коли Ненсі зійшла з льоду відпочити, Стент вдарив її по нозі. До перелому не дійшло, але забиття вистачило, щоб не дати їй змоги взяти участь у змаганні. Тоня взяла перше місце.

Копи, що вели цю справу, швидко знайшли винуватців. Спочатку Тоня все заперечувала, а потім зізналася, що чула про їх план, але нічого не зробила. У фільмі ж є сцена, де Тоня особисто розповідає чоловікам, де можна напасти на суперницю.

Вибухнув величезний скандал, Олімпійський комітет збирався не допустити дівчину до участі в іграх, але на допомогу прийшов засновник Nike Філіп Найт, який допоміг Тоні підготувати позов проти комітету. Ті, злякавшись суду, дозволили Тоні брати участь в Олімпійських іграх. Цього, до речі, теж немає у фільмі.

Ігри стали вкрай невдалими для Тоні, вона зайняла всього лише восьме місце, в той час, як Керріган, що встигла відновитися, здобула срібло, поступившись лише українці Оксані Баюл.

Зимова Олімпіада 1994 року в Ліллехаммері зібрала біля екранів більше 204 мільйонів глядачів, що стало абсолютним рекордом для змагань такого типу. Звичайно ж, причиною популярності послужило протистояння Хардінг і Керріган.

Відразу після Олімпіади Асоціація фігурного катання США провела власне розслідування і зуміла довести, що Гардінг винна у замаху. Вона отримала відносно невелика покарання — три роки умовно, 500 годин громадських робіт і 160 000 доларів штрафу. А так же довічну дискваліфікацію.

Тоню тоді ненавиділа вся Америка. Але потрібно сказати, що і Керріган, яка після нападу підтримувала образ жертви, швидко показала свою натуру жадібної, аморальної жінки, і це громадськість теж їй не пробачила. Хоча і відновити репутацію Гардінг це не допомогло.

Після цього Тоня якийсь час займалася боксом і автогонками, але залишила все заради сім’ї, в 41 вона народила сина для Джозефа Прайса. Ну а Керріган підписала кілька вигідних контрактів і теж повісила ковзани на цвях. Працює коментатором і спецкором на різних змаганнях, перебуває у шлюбі зі своїм агентом.

Навіть зараз складно сказати, чи була Тоня жертвою, хоча ні від матері, ні від чоловіка вона ніколи не отримувала необхідної підтримки, або все ж вона була жорстокою егоїстичною жінкою, готової на все заради успіху. Історія маленької дівчинки, яка буквально вийшла з низів і зробила себе сама, має надто вже сумний кінець…

А що ти думаєш про всю цю ситуацію?

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Найгучніший скандал в історії зимових Олімпійських ігор! Як зруйнувалася кар’єра фігуристки Тоні Гардінг.