Ось чому досвідчені антиквари полюють за старими швейними машинками «Зінгер»


Іноді старий мотлох, що припадає пилом в тебе вдома, може виявитись справжнім скарбом. Зараз все по порядку!

На горищах і коморах наших бабусь і дідусів можна знайти антикваріат. Найчастіше ці штуки цінні всього лише як пам’ять, але часом збагатитися виходить на рівному місці. Принаймні, ходять такі легенди.

Ось в таких дерев’яних скриньках колись зберігали (а багато зберігають досі) швейні машинки Подільського механічного заводу. Ці вироби, за допомогою яких за часів Радянського Союзу люди обшивали всю сім’ю, беруть свій початок від машинок знаменитої американської компанії «Зінгер».

На початку XX століття поставляти машинки «Зінгера» в Росію з-за океану стало невигідно. Тому американська компанія вирішила відкрити виробництво в Підмосков’ї. За якихось 10 років новий завод став одним з найбільших в Європі. До 1914 року Росія займала друге місце в світі по збуту швейних машинок після США.

Після Першої світової війни виробництво машинок відновилося, але вони називалися вже не «Зінгер», а «ПМЗ» (Подільський механічний завод) і «Госшвеймашина».

Справа в тому, що зі старовинними швейними машинками пов’язано безліч легенд. Кажуть, що в 1998 році компанія «Зінгер» почала шукати свої швейні машинки з серійним номером, що починається на 1. Нібито за такий раритет готові викласти від 30 тисяч до мільйона доларів США. Тоді і почався масовий інтерес до таких машинок!

В 2009 в Саудівській Аравії почали ходити чутки, що в голках ранніх «Зінгер» можна знайти рідкісну речовина — червону ртуть. Невелика кількість цієї речовини коштує 2-3 мільйони євро!

Крім цього, стверджують, що перші зразки російських «Зінгер» мали в своєму складі надзвичайно дорогоцінний метал — паладій. Ця легенда стала причиною кількох вбивств, досконалими мисливцями за скарбами.

Так, група підлітків з Набережних Човнів, дізнавшись, ніби всередині машинок містяться дорогоцінні метали, почали полювати за старовинними Зінгер. Однією з їх жертв виявилася жінка в похилому віці, яка відкрила двері невідомим. Як з’ясувала міліція, з дому, крім швейної машинки, нічого більше не було викрадено.

Як бачиш, це не просто інструмент! Вірити всім цим легендам чи ні — це вже твоя справа. У будь-якому випадку таку машинку можна вважати неймовірно цінною, особливо якщо вона належала рідній людині.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ось чому досвідчені антиквари полюють за старими швейними машинками «Зінгер»