У 13 років вона стала сиротою, через 3 — виграла Олімпіаду. Нелегка доля української чемпіонки Оксани Баюл!


Іноді буває так, що випадковість чи дивний збіг обставин стає причиною грандіозного успіху. Майже ніхто у світі не знав ім’я Оксани Баюл до 26 лютого 1994 року, коли вона прокинулась всесвітньо знаменитою. Ніхто не думав, що вона зможе виграти золото зимової Олімпіади, але це сталося!

У майбутньої олімпійської чемпіонки було вкрай складне дитинство. Батько покинув сім’ю, коли дівчинці було 2 роки, а через 11 років її мати померла від раку, і вона залишилась повною сиротою.

На ковзани Баюл стала у 4 роки. Щоб впоратися з відчаєм, Оксана почала ходити на ковзанку у своєму рідному Дніпропетровську.

У важкий для дівчинки момент її підтримали тренери Галина Змієвська і Валентин Ніколаєв, які забрали її до себе в Одесу, там вони виділили їй ліжко в крихітній трикімнатній квартирі. Дебютувала Оксана в 1993 році на Чемпіонаті Європи, де її відмітили високими нагородами.

На Зимових олімпійських іграх 1994 року в Ліллегамері (Норвегія) увесь світ цікавив заплутаний і навіть дещо кримінальний сюжет: суперництво двох американських дівчаток Ненсі Керріган і Тоні Хардінг. Перша — народна улюблениця своєї країни, друга — занадто амбіційна дочка відомого мільйонера.

Перед чемпіонатом США в січні 1994 року колишній чоловік Хардінг підмовив чоловіка на ім’я Шейна Стент зламати ногу Керріган, щоб та не змогла взяти участі у змаганнях. В результаті найманець вдарив дівчину залізним прутом вище коліна.

Керріган не змогла взяти участі у змаганннях через травму ноги. Хардінг легко виграла чемпіонат і одразу потрапила до складу національної олімпійської збірної США, хоча Керріган вже завоювала право брати участь в Олімпіаді раніше.

Лише пізніше Тоні зізналась, що знала про підготовку замаху на суперницю. Її хотіли навіть виключити зі збірної, але досвідчені юристи батька дівчини залишили за нею право брати участь в іграх. Врешті-решт Хардінг зайняла на Олімпіаді лише 8-е місце, а відновлена до того часу Керріган отримала срібло.

Тріумфу американки завадила нікому до того не відома українка. На тренуванні перед вирішальним виступом Оксана зіткнулася з німецької фігуристкою Танею Шевченко, лезо ковзана якоїна 3 см увійшов в гомілки Баюл.

Нашій землячці швидко наклали шви, зробили знеболювальні ін’єкції, і вона вийшла на довільній програмі під музику Чайковського. За 15 секунд до фінального акорду фонограми Оксана робить те, чого від неї ніхто не чекав! Вона сама додає елемент, якого не було в програмі.

Одразу після виступу Оксана розревілась: вона просто не вірила оцінкам суддів. Ридма ридала Оксана Баюл і під час нагородження, яке затрималося на цілу годину, адже організатори шукали прапор і запис гімну України.

Після цьогоі Баюл разом з тренером Галиною Змієвською переїхали в США, де дівчина виступала на професійних турнірах і льодових шоу. Таким чином, Оксана могли заробити гроші, про які в Україні могли тільки мріяти. З іншого боку, дівчина не витримала іспиту славою і багатством.

Після перемоги Оксани в Ліллегаммері і переїзду до США американські кінопродюсери майже відразу випустили фільм «Стримати обіцяне, або Правдива історія Оксани Баюл».

Баюл набрала 10 зайвих кг і в 19 років виглядала на всі 30. Вона регулярно відвідувала різні заклади, де не могла втриматися від вживання алкоголю. У 1997 році вона потрапила в аварію (її авто врізалось в дерево), після якої її примусово відправили на 3-місячне лікуваня від алкогольної залежності.

 

Оксана не раз казала, що в її пристрасті до алкоголю винна генетична залежність. Згодом вона вилікувалася і знову вийшла на лід.

Про своє життя вона навіть розповідала на знаменитому шоу Опри. У 2005 році разом з американськими телевізійниками жінка приїжджала в Україну, де відшукала батька, якого змогла пробачити.

На цьому сканадали в її житті не закінчились. У 2013-му вона подала в суд на колишніх тренерів і менеджера, звинувачуючи їх у фінансових махінаціях. Оксана стверджувала, що отримувала жалюгідні крихти від тих гонорарів, які вручалися за її виступ. Однак суд олімпійська чемпіонка програла.

Оксана залишається громадяною України, маючи вид на проживання у США. Зараз життя Баюл начебто налагоджується. Нещодавно вона відзначила свій 40-й день народження. Кілька років тому вона вийшла заміж за продюсера італійського походження на ім’я Карло Фарина (це її другий шлюб).

До речі, у 2010-му вона поверталась в Україну, де планувала відкрити професійну школу фігурного катання. Але через 4 місяці чемпіонка знов повернулась в США.

Нашій редакції залишається тільки побажати Оксані успіхів і подякувати за чудові виступи від імені нашої країни.

Ділись з друзями цікавою історією життя нашої олімпійської чемпіонки.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
3
Фігня
Химерний Химерний
1
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
3
О боже
Круто Круто
7
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

У 13 років вона стала сиротою, через 3 — виграла Олімпіаду. Нелегка доля української чемпіонки Оксани Баюл!