Історія Ірени Сендлер, яка врятувала 2500 єврейських дітей під час Голокосту


Ми всі чули бодай щось про Оскара Шиндлера, німецького бізнесмена, що врятував під час Голокосту близько тисячі євреїв. Фільм про нього з Ліамом Нісоном отримав багато «Оскарів»…

Ми нічого не взнали би про Ірену Сендлер, якби не дві американські школярки. Дівчата готували твір до Дня перемоги, і викладач показав їм маленьку заставку «Інша Шиндлер» з газети «Новини США і світу» за 1994 рік про невідомого героя Голокосту.

Історія Ірени Сендлер

Дівчата дуже зацікавились і почали шукати інформацію про цю людину, припускаючи, що Ірени давно немає серед живих. Тому в запитах вони почали вводити місце заховання жінки. Яким було здивування дівчат, коли вони виявили її серед живих.

Виявляється, у роки Другої світової війни вона врятувала від варшавського гетто 2 500 дітей. В той час Ірена була членом польської підпільної організації – Допомога євреям (Зегота). Коли в гетто перестали пускати всіх, хто не був євреєм, Ірена отримала для себе і своєї спільниці пропуск від Варшавського відділу епідеміологічного контролю.

Так жінки могли спокійно пройти на територію гетто і допомогти людям, які там проживали. Нерідко з собою вони приносили їжу та медикаменти. Але найголовніше: вони вивозили звідти дітей.

Для цього використовувалися різні методи: дітей перевозили в сміттєвих пакетах, перекидали через паркан, виводили через каналізацію, ы навыть перевозили в трунах. Немовлят Ірена ховала в свою величезну сумку для інструментів, а діток постарше під брезентом у вантажному автомобілі.

Вона завжди водила з собою собаку, яка була надресирована гарчати на німецьких солдатів. Це допомагало заглушити плач або шум дітей. Часто, ризикуючи власним життям, Ірена переховувала врятованих дітей у себе вдома.є

Інколи Сендлер підкупала охоронників, що допомагало у її нелегкій роботі. Цікаво, що жінка записувала імена всіх врятованих дітей, сподіваючись потом допомогти їм об’єднатися з своїми сім’ями.

Такі папірці Ірена закопувала в банках у саду. В кінці-кінців там були виявлені імена 2 500 дітей!

В 1943 році нацисти арештовували Сендлер. Але вона не видала жодної інформації, незважаючи на те, що їй зломали руки і ноги. Після цього жінка могла пересуватись лише на милицях.

Її навіть замовляли розстріляти, але тут жінці дивом допомогла організація Зегота, представники якої підкупили охоронника. Останний заніс Сендлер до списку розстріляних. До кінця війни вона жила під чужим іменем.

Ірена померла у 2008 році в віці 98 років. Її кандидатура була висунута на отримання Нобелівської премії миру, але того року вона програла кандидатуру президента США Альберту Гору. При цьому жінка була кавалером декількох польських орденів, а також отримала почесне звання Праведник народів світу.

До речі, історія життя цієї неймовірної жінки лягла в основу фільму «Хоробре серце Ірени Сендлер».

Ірена Сендлер говорила: «Мене навчали в дитинстві: якщо тоне людина, її треба врятувати незалежно від релігійної або національної приналежності». Як бачиш, саме ця фраза й стала її життєвим кредо.

Якщо стаття здалась тобі цікавою, неодмінно поділись нею зі своїми друзями та знайомими: люди повинні знати імена справжніх героїв!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
1
Химерний
Подобається Подобається
25
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Історія Ірени Сендлер, яка врятувала 2500 єврейських дітей під час Голокосту