Що трапилося з Нагашібаєм Жусуповим, ліквідатором на ЧАЕС, після перегляду серіалу від HBO


До цього дня «Чорнобиль» від HBO подивилися сотні тисяч людей. Багато вперше познайомилися з трагічною історією аварії на ЧАЕС в 1986 році, але були й ті, хто після перегляду ніби пережив ті страшні дні вдруге.

Трагічна історія чорнобильського ліквідатора

Нагашібай Жусупов був в числі перших ліквідаторів: чоловік працював у кроці від 4-го енергоблоку. Уродженець Казахстану чітко ділив життя на дві частини: до вибуху реактора і після. До трагедії Нагашібай будував плани і мріяв про гідне життя, після катастрофи лише страждав від постійного головного болю і зневаги зі сторони держави.

«Ніхто не говорив, навіщо нас викликали. Тоді я працював трактористом», — згадував чоловік. Все, на що міг розраховувати Нагашібай, — мізерна пенсія, слова подяки і постійні обіцянки кращих умов життя.

Нескінченні обіцянки

Жусупов значився в черзі на квартиру протягом 10 років, весь цей час ліквідатор був змушений тіснитися в гуртожитку з дружиною і дітьми. В один момент Нагашібая просто викреслили зі списку. Кинутий напризволяще герой Чорнобиля так і не зміг забезпечити гідне житло для п’яти спадкоємців…

61-річний ліквідатор подивився серіал «Чорнобиль» від HBO разом з сім’єю, про що зараз шкодують його рідні. «Батько дивився і згадував пережите з величезним болем. Під час перегляду він не міг стримати сліз», — поділилася 25-річна дочка Нагашібая, Гаухар.

Згадати все

Моторошні кадри серіалу змусили покаліченого долею ліквідатора знову відчути на собі жахи тих часів. В останні роки життя чоловіу  все більше часу проводив у лікарнях, почастішали випадкивтрати свідомості і дошкуляв головний біль. На жаль, перегляд «Чорнобиля» мав на героя згубний вплив: доведений до відчаю чоловік кинувся з даху багатоповерхового будинку.

«Він подав до суду, щоб повернути своє місце в черзі на квартиру. В останній раз, коли я його бачив, він сумував, що не може отримати житло. Я вважаю, що він стрибнув з висоти в повному розпачі, тому що протягом багатьох років не міг отримати належне житло», — розповів Бакітжан Сатов, голова організації, що представляє ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Покалічені долі

Трагедія Жусупова стала першим випадком втраченого життя, викликаної переглядом серіалу HBO. А дже в ліквідації брало участь понад 600 тис. чоловік, багато з яких змушені жити в злиднях, не дивлячись на те, що зробили подвиг і ризикували найдорожчим, що є у людини, — здоров’ям.

Незважаючи на деякі неточності, зарубіжний серіал зміг передати моторошну атмосферу подій 1986 року на всі 100 %.

Раніше ми розповідали про героїв – “чорнобильских водолазів”.

А також показували, як виглядали справжні герої серіалу «Чорнобиль» в житті.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
19
Злий
Мило Мило
3
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
2
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
5
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
5
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Що трапилося з Нагашібаєм Жусуповим, ліквідатором на ЧАЕС, після перегляду серіалу від HBO