Вся правда про Близький Схід у 20 красномовних фотографіях.


Що ми знаємо про Близький Схід? Якщо говорити в загальних рисах, тільки те, що там жаркий клімат, нескінченні військові конфлікти, в цих місцях в основному проживають мусульмани і іудеї. Там живуть люди, у яких погляди на життя і культура відрізняються від наших, а до жінок дуже специфічне ставлення.

Зора Бенсемра — арабська жінка-фотокореспондент, яка показала Близький Схід зсередини. Вона народилася в Алжирі. В кінці 2000-х, коли в її країні розгорівся військовий конфлікт, Зора втекла з рідних земель.

Їй вдалося стати кореспондентом Reuters. У 2000 році вона в якості журналіста відвідала Македонію, в той час албанці ховалися там від сербських військових. У 2003-му опинилася в Іраку, де як раз влаштовували полювання на Саддама Хусейна. А в 2005 році Зора Бенсемра удостоїлася нагороди і звання найкращого африканського фотографа.

Революція в Лівії, повстання в Тунісі, референдум в Судані  ці та багато інших подій в країнах Африки і Близького Сходу були показані нею через призму людських доль. Хто може краще знати менталітет жителів цих країн, ніж жінка, яка виросла там?

4 червня 2006 року. Алжирські жінки вибралися на пляж.

16 листопада 2009 року. Поліцейські з Алжиру. Позаду них розгромлений сервісний центр зв’язку єгипетської компанії Orascom.

25 липня 2003 року. Для порівняння: жінка в традиційній алжирської одязі і поряд з нею відпочивальниця в бікіні.

11 червня 2011 року. Це лівійські повстанці. Вони ведуть спостереження за лінією, де проходить фронт.

23 лютого 2011 року. Туніська жінка біжить з Лівії назад додому, перетинаючи кордон держав.

14 січня 2011 року. У центрі столиці Тунісу заворушення. Солдат намагається вплинути на демонстрантів.

31 грудня 2009 року. Звичайні афганські жінки їдуть в таксі по Кабулу.

20 лютого 2008 року. Найробі, нетрі Матхаре. Демонстранти в знак протесту проти недавнього рейду поліцейських перевертають обгорілий автобус.

21 березня 2011 року. Прихильники Муаммара Каддафі тримають плакат з написом «Хай живе імператор!». Натовпі вони показують шматки ракети НАТО, яка, на їхню думку, вибухнула в маєтку лідера, розташованому в Баб Аль-Азізії, Тріполі.

1 березня 2011 року. Туніська межа. На руках єгипетських біженців чоловік, який втратив свідомість.

29 травня 2011 року. Тріполі. Дівчинка перебуває в будинку, який був зруйнований під час боїв між військами Каддафі та повстанцями.

Хадда Лахерраб з алжирського міста Хеншела. Їй 42, і вона працює з овечими шкурами та глиною. При цьому жінка абсолютно сліпа з 18 років. Ремеслу вона навчилася у матері і тепер демонструє свою роботу.

30 січня 1995 року. Теракт в Алжирі біля поліцейської дільниці. На землі обгоріле тіло жінки.

7 січня 2008 року. Жінки-туареги в Таманрассет зустрічають президента Алжиру Абдель Азіза Бутефліка.

28 лютого 2008 року. Найробі, околиця Моло. Жінка рятує свої меблі, щоб її не знищили в ході боїв між двома ворогуючими племенами.

27 травня 2003 року. Багдад. Мілад Сірі перед виходом з дому перевіряє зброю.

4 вересня 2007 року. Лікарня в місті Джуба, столиці Південного Судану. На фото жінка, яка нещодавно народила.

4 травня 2003 року. Розваги в багдадському кафе.

31 грудня 2011 року. Місто Ла Касба, Туніс. Стіну підпирає безробітний.

25 лютого 2008 року. Члени племені кікуйю ховаються від заворушень.

Занадто велика прірва між нами. І ніколи ми не зможемо зрозуміти, які пристрасті рухають жителями цих країн, чому вони так поводяться, що штовхає їх на всі ці повстання, війни, конфлікти.

Проекти, які робить Зора Бенсемра, допомагають ближче познайомитися зі світом цих людей. В останні роки біженці з країн Близького Сходу стали наповнювати Європу. Ми стаємо близькими сусідами, а це зобов’язує до комунікації.

Що тобі найбільше подобається в представлених східних країн, а що відлякує? Пиши в коментарях і поділися статтею в соцмережах.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вся правда про Близький Схід у 20 красномовних фотографіях.