В український кінопрокат вийшов фільм про життя поета Василя Стуса «Заборонений».


5 вересня в усіх кінотеатрах країни стартує показ фільму «Заборонений». Це метафорична історія, яка розповідає про останні дні життя геніального українського поета-шістдесятника Василя Стуса і про його загадкову смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985-го року.

Картина розповідає про етап становлення Стуса як поета і борця за українську культуру, а також про марні спроби тоталітарної радянської влади спокусити поета продати душу за «свободу».

1965. Молодий поет Василь Стус не може змиритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі і кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть на засланні. Реальна історія непокірного поета, історія кохання і зради, людської гідності і підлості.

«Постать Василя Стуса є досить відомою для всіх, але ця історія відкриває резонансні маловідомі факти. Далеко не всі знають, що Василь Стус був висунутий на здобуття Нобелівської премії. Тільки смерть відділила Стуса від цієї нагороди, адже її не вручають посмертно. Для Стуса вона стала неминучим наслідком його принципової позиції, а для радянської влади була зручним виходом з напруженої ситуації”, – розповів режисер Роман Бровко.

Фільм також опише знайомство Стуса з дружиною, значення художниці Алли Горської в долі поета і інші важливі події в житті видатного українця.

У картині зіграли: Дмитро Ярошенко ( «Брама», «Юля»), Діана Розовлян (серіал «Пес»), Євгенія Гладій ( «Евіленко», «8 кращих побачень», серіал «Жіночий лікар») та інші.

Перша назва фільму «Стус – Птах Душі». Саме так називалася остання, вилучена у концтаборі збірка віршів Василя Стуса. З цією робочою назвою картина стала одним з переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно.

На роль Василя Стуса претендувало близько 50 кандидатів. Пропонуємо глянути трейлер до стрічки.

Як тобі трейлер? Підеш на прем’єру? Обов’язково поділися статтею з друзями!


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
4
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

В український кінопрокат вийшов фільм про життя поета Василя Стуса «Заборонений».