Netflix зняв фільм “Диявол по сусідству” про уродженця України — Івана Дем’янюка


Компанія Netflix зняла фільм про уродженця Вінничини Івана Дем’янюка. Документальна стрічка розповідає про Івана Дем’янюка, в 2011 році засудженого в Німеччині за співучасть у вбивствах євреїв у нацистських концентраційних таборах.

Трейлер з’явився на сайті американської кінокомпанії 23 жовтня, однак українські ЗМІ масово помітили його лише через тиждень. Підписники платформи зможуть побачити фільм з п’яти епізодів 4 листопада.

Іван (Джон) Дем’янюк – ймовірно колишній охоронець нацистських таборів на території Польщі, після війни жив у США і працював автомеханіком у “Форді”. В Ізраїлі та Німеччині його судили з 80-х років, а в 2011-му засудили в Мюнхені до п’яти років за співучасть у знищенні 28060 євреїв в таборі Собібор. Відправляти Дем’янюка до в’язниці не стали, і він провів залишок життя в будинку для літніх людей в Баварії, де і помер в 2012 році.

Судячи з трейлеру, фільм вийшов дуже емоційним, на співчуття герою розраховувати не варто. Автори будують сюжет по типу детективної і навіть кримінальної історії. У стрічці зроблений акцент на ізраїльському процесі проти Дем’янюка, якого екстрадували США.

Також чоловіка називають “представником американської мрії” і “хорошим американським громадянином”, який в результаті виявився звинуваченим в жорстоких вбивствах. Він нібито керував двома двигунами, які живили газові камери, відрізав вуха своїм жертвам, коли вони працювали, а також бив, перш ніж відправити їх на смерть.

View this post on Instagram

. ♨️ تریلر مجموعه «The Devil Next Door» محصول جدید نتفلیکس! . 📄 این مجموعه مستند به ماجرای دادگاه های جان دمیانیاک معروف به «ایوان مخوف» می پردازد. مردی که تا سال ها از مجازات فرار کرده بود و او را به واسطه حضور فعالش در نسل کشی های تاریخی جنگ جهانی دوم و به عنوان یکی از بی رحم ترین انسان های تاریخ معاصر می شناسند. . ✳️ تاریخ پخش: 4 نوامبر 2019 (13 آبان 98) . 👈 #زیرنویس_اختصاصی #ایوان_مخوف #جنگ_جهانی_دوم #نتفلیکس #مستند #سریال #تریلر #تلویزیون #مینی_سریال #اخبار_سینما #تلویزیون #سینما #فیلم #فیلم_سینمایی #ای_پی_تی_وی_گاید #TheDevilNextDoor #Netflix #JohnDemjanjuk #serial #thriller #tvshow #streaming #bingewatch #trailer #Television #IPTVGuide

A post shared by IPTVGuide (@iptvguide) on

Спродюсувала фільм американська компанія Submarine братів-близнюків Джоша і Дена Браунов. Кілька їхніх документальних фільмів отримали премію Оскар.

Режисери фільму “Диявол по сусідству” – Деніел Сіван і Йоссі Блох. На своїй сторінці у фейсбук  в день прем’єри тізера Сіван написав, що робота над фільмом почалася три роки тому. Знімальній групі також вдалося зняти онуків Дем’янюка біля могили діда, місцезнаходження  якої з міркувань безпеки не розкривається до сих пір, а також записати інтерв’ю з ізраїльським адвокатом Дем’янюка Йорам Шефтелем.

Інформація:

Іван Дем’янюк народився в 1920 році в селі Дубові Махаринці Бердичівського повіту (зараз це село в Козятинському районі Вінницької області). Жив у бідній селянській родині, пережив Голодомор. За його словами, в 1942 році він потрапив до німецького полону, служачи в Червоній армії. Заперечував участь у вбивствах і звинувачував у суді Німеччину в тому, що вона відняла у нього молодість, а тепер і старість.

Одним з найбільш вагомих доказів, використаних звинуваченням, було службове посвідчення охоронця концтабору в Собіборі на ім’я Івана Дем’янюка. Однак, існує легенда, що воно підроблене КДБ. Німецький адвокат Дем’янюка Ульріх Буш говорив, що його підзахисний ніколи не був ні в Собіборі, ні в Треблінці, і весь цей час провів в таборі для полонених червоноармійців.

У квітні 1988 року суд визнав Івана Дем’янюка винним у тортурах та вбивствах. Його засудили до смертної кари через повішення. В очікуванні смерті Дем’янюк провів довгих п’ять років. У 1993 році Верховний суд Ізраїлю скасував попередній вирок і вирішив звільнити підозрюваного.

Справа в тому, що після розпаду СРСР у Росії розсекретили протоколи допитів охоронців концтабору в Треблінці. В двох десятках свідчень йшлося про те, що “Іван Грозний” мав прізвище Марченко. В одному зі свідчень його описували як людину з каштановим волоссям та карими очима, а Дем’янюк був блондином з сірими очима.

В 1993 році в США Дем’янюка визнали жертвою шахрайства, а через п’ять років йому повернули громадянство.

У 2011 році Львівська обласна рада зверталася до президента Віктора Януковича з вимогою домогтися звільнення Івана Дем’янюка.

В 2011 році Дем’янюка визнали винним у смерті більше 28 000 євреїв, доставлених у концтабір Собібор за час його служби там. Однак не було ніяких свідчень смерті євреїв, де би фігурувало ім’я Дем’янюка. Тому по суті це був єдиний випадок, коли охоронця табору засудили за сам факт перебування у ньому, а не за конкретні злочини. С ерце чоловіка перестало битись у 2012 році в будинку для престарілих в Баварії. За законами Німеччини, він помер безневинним.

Після смерті Дем’янюка його син вимагав від Німеччини відшкодувати витрати на ведення судового процесу, але суд Європейський суд з прав людини йому відмовив…

А ти би хотів подивитись цей фільм?

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
3
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Netflix зняв фільм “Диявол по сусідству” про уродженця України — Івана Дем’янюка