Ти назавжди у наших серцях! Життя Кузьми Скрябіна у піснях.


Не вкладається у голові, що лідера групи «Скрябін» Андрія Кузьменка от уже 3 роки немає з нами. Музикант трагічно загинув у ДТП у Дніпропетровській області.  Ми пропонуємо згадати творчий шлях людини з великим серцем. За що б Кузьма не брався, він усе творив щиро і з відкритою душею.

Група «Скрябін» виникла у 1989 році в містечку Новояворівськ, Львівської області. «Скрябін» є першою україномовною групою в жанрі альтернативної електроніки. Станом на сьогодні команда видала 17 студійних альбомів, 2 збірники, 9 макси-синглів, 1 концертний альбом і багато інших музичних проектів.

Як правило, музику групи «Скрябін» поділяють на «старий» (приблизно до 2003 року) і «новий» періоди.

Учасників майбутньої групи «Скрябін» — Андрій Кузьменко (Кузьма), Сергій Гера (Шура), Ростислав Домішевський (Рой, Ростик) і Олександр Скрябін, а також Ігор Яцишин — влітку 1989 року  звела разом випадковість: всі інші роз’їхалися, когось забрали в армію, хтось поїхав вчитися, і хлопці залишившись на самоті, раптово вирішили створити групу і записатися.

«Чуєш Біль» — дебютний альбом гурту «Скрябін» 1989 року. Офіційно не видавався. Через брак коштів платівка поширилась лише в колі друзів групи.

Скрябін «Я Живу»

Назва «Скрябін» з’явилась 6 липня 1989 року. Зайковский, збираючись відправити знятий кліп на один з андеграундних фестивалів у Москву, резонно запитав: «Як це все назвати в титрах?».

У той момент з ними на студії не було саме Скрябіна. Учасники групи вирішили «підставити» його і назвали групу його прізвищем. Хоча і слово це їм сподобалося: коротке, трохи екзотичне і легко запам’ятовується. Ще й композитор такий є.

Перший виступ групи «Скрябін» у першому складі відбувся в 1991 році у військовій частині.

«Мова риб» — другий альбом групи «Скрябін», який вийшов в 1993 році. Записаний на «Студії Лева» у Львові альбом став першим офіційно виданим альбомом гурту.

На обкладинці альбому зображений 3-річний Кузьма.

Скрябін «Щось зимно»

Восени 1994 року Кузьма, Ростик, Шура і Скряба переїхали до Києва, де протягом семи ночей був записаний альбом «Птахи».

Скрябін «Птахи»

Альбом «Птахи» був першою роботою, яка принесла групі популярність по всій Україні.

У 1995 році на студії «Новий Простір» був записаний альбом «Молотов-20», який після швидкого розриву зі студією залишився невиданим.

Альбом «Казки» записували півроку. Матеріал для платівки брали з усіх старих альбомів, крім «Мови Риб».

Скрябін «Нікому то не треба»

Скрябін «До смерті і довше»

Скрябін «Education»

 Скрябін «Годинник»

23 травня 1997 року, сталося те, чого давно чекали всі фанати «Скрябіна»: в ДК Київського Інституту Інженерів Цивільної Авіації відбувся перший в історії групи сольний концерт. Він тривав близько двох годин, а на великому екрані час від часу плавали риби і з’являлися уривки старих фільмів.

Сергій Притула нещодавно виклав у Фейсбук фото з гримерки після одного з ранніх концертів гурту «Скрябін».

У 1998 році виходить альбом «Танець пінгвіна». Альбом містив у собі ремікси на раніше видані пісні.

Скрябін «Танець пінгвіна»

24 жовтня у Львові презентували нові пісні: «Стриптиз», «Особистий Космос», «Медор» і кавер-версія на «Behind the wheel» групи Depeche Mode «Я твій пасажир». Вирішено, що альбом «Хробак» вийде в двох версіях  у великій і скороченій.

Скрябін «Не треба»

 

Скрябін «Клей»

Класичний склад групи «Скрябін» був майже незмінним до кінця 1990-их. Починаючи з 2000-х, групу покинули Сергій Гера та Ростислав Домішевській. Постійним лідером протягом всієї історії групи був Андрій Кузьменко.

Влітку 2000-го, після запису альбому «Стриптиз», музиканти посварилися між собою. Пішли чутки про розпад «Скрябіна».

І врешті-решт музиканти дійшли згоди — Рой більше не виходитиме на сцену з групою, але залишиться її директором. Кузьма з Шурою і сесійними «живими» музикантами досить швидко зробили альбом «Модна країна».

Скрябін «Бультер’єр»

 

Скрябін «Зламані крила»

У 2001 році  був записаний і виданий альбом «Озимі люди».

Скрябін «Озимі люди»

Компакт «Натура» в травні 2003-го випустив лейбл Lavina Music. Шура ще брав участь у записі альбому, але напередодні його релізу стало відомо, що він взагалі залишає групу  — грає в «Другій ріці» і допомагає Андрію Підлужному відновити проект «Нічлава».

Скрябін «Спи собі сама»

Своє 15-річчя вже оновлений Скрябін відзначив «Альбомом (1989-2004)» — переспівами старих і нових пісень.

Під час Помаранчевої революції, коли учасники «Скрябіна» підтримували різні політичні сили, після концерту Кузьми за провладні сили, Ростик і Шура публічно засудили вчинок Кузьми.

Кузьма почав творити кардинально іншу музику, ніж старий склад групи. 14 квітня 2005 вийшов альбом «Танго», який став дуже успішним.

Скрябін «Люди як кораблі»

Затвердився і новий постійний склад групи: Антон — вокал, музика, тексти, Олексій Зволинский  — гітари, аранжування, Костя Сухоносов — клавіші, аранжування, Костя Глітін — бас-гітара, Вадим Колесніченко — барабани, а згодом і Олена Розумна — бек-вокал. Альбом «Гламур», який вийшов 14 вересня 2006 року, продався тиражем 70 тисяч примірників.

Скрябін «Кольорова»

 

Скрябін «Гламур»

 

Скрябін «Шампанські очі»

Новий альбом гурту Скрябін «Про любов?» був виданий 22 листопада 2007 року. На пісні «Хлопці олігархи», «Шмата» і «Мумітроль» були зняті кліпи (останній був офіційно заборонений на телебаченні за аморальний зміст пісні). У січні 2008 року Олена Розумна покинула групу з метою створити власний проект.

Скрябін «Хлопці-олігархи»

 

Скрябін «Мумітроль»

Новий альбом групи під назвою «Моя еволюція» вийшов в грудні 2009 року. На підтримку альбому був організований концертний тур по містах України.

Скрябін «Квінти»

У квітні 2012 року вийшов новий альбом «Радіо любов», до якого увійшли 10 композицій. .

Скрябін «Місця щасливих людей»

 

5 липня 2013 року, в Києві в Зеленому Театрі відбулася прем’єра нового альбому гурту «Скрябін» під назвою «Добряк».

Скрябін «Добряк»

«25» — 20 студійний альбом групи «Скрябін», вийшов 4 квітня 2014. Випущений спеціально до ювілею групи  25 років. Альбом  це такий собі збірник старих і нових популярних пісень групи. Цей диск приділяє велику увагу фанам групи.

Цифри 25 по центру альбому складаються з великої кількості фотографій фанатів. Також фанам присвячена пісня «Дякую Люди». Пісню «Історія» Кузьма написав під час євромайдан. Разом з аудіо вийшов відеокліп, який складається з різних фрагментів тодішніх зимових подій.

Скрябін «Історія»

У 2014 році допомагав військовим в зоні АТО на сході України.

У жовтні 2014 запустив власне інтернет-радіо під назвою «S.R.A.K.A.», на якому, за його словами, грала музика, яку він слухав в машині.

2 лютого 2015 року близько 8:20 Андрій Кузьменко загинув в автокатастрофі біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області. Того ж дня прес-служба департаменту Державної автомобільної інспекції МВС України повідомила, що, за попередніми даними, сталося зіткнення позашляховика, в якому знаходився співак, і вантажного автомобіля. Від отриманих травм Кузьма загинув на місці. Напередодні його група дала концерт у Кривому Розі.

Перед трагедією музикант встиг зробити людям свій останній подарунок: опублікував новий кліп «Дельфіни». «Зайди в холодну воду, не бійся намочити ноги. Переплисти кілометри льоду з дельфінами на той бік моря», — йдеться в пісні.

Скрябін «Дельфіни»

«Кінець фільму» —  фанатський (19-й неофіційний) альбом-збірник останніх пісень Андрія Кузьменка та гурту «Скрябін». Офіційно не видавався, доступний для прослуховування в мкркжі. Опублікований влітку 2015 року вже після смерті Кузьми.

До альбому входять останні студійні записи та демо-записи, також пісня «Маршрутка» яка повинна була увійти у альбом «Радіо Любов», але з невідомих причин не ввійшла.

Скрябін «Кінець фільму»

 

Концерт пам’яті Кузьми. Сльози навертаються на очі… Скрябін «Мам»:

Кузьма був справжнім і ніколи не боявся висловлювати свою думку. Нашій країні бракує таких людей, як Андрій, але його музика буде завжди жити у наших серцях і пробуджувати у них почуття гідності і справедливості. В пам’ять про Кузьму поділись цими спогадами з друзями.

 

 

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
2
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ти назавжди у наших серцях! Життя Кузьми Скрябіна у піснях.