Чудові екологічні проекти, розробникам яких хочеться дати Нобелівську премію


Не секрет, що по всьому світу знаходяться небайдужі люди, які по-справжньому намагаються виправити ситуацію з забрудненням планети. І мова йде зовсім не про те, щоб донести пакет до урни, а про більш масштабні проекти.

Дренажна сітка

Влітку 2018 року в заповіднику «Хенлі», в Австралії, місцева влада зважилися на незвичайний експеримент. Він доводить непорушну істину: все геніальне – просто.

На виході з дренажної труби були приєднані звичайні сітки, які затримують сміття. Точніше, не зовсім звичайні, одна така сітка коштує близько 10 тисяч доларів і зроблена з екологічних довговічних матеріалів.

За тиждень дві сітки зібрали 362 кг сміття, тому влада розмістила подібні пристосування по всьому місту. Справа в тому, що більша частина сміття потрапляє в дренажну систему після дощів.

Складно навіть порахувати, скільки грошей і людських ресурсів вдалося заощадити всього за півроку. Уяви, якщо дві сіткизібрали стільки сміття за тиждень, то скільки зібрали кілька десятків за 6 місяців? А скільки б довелося це сміття прибирати вручну?

Відра для сміття

Все в тій же Австралії, ще кілька років тому, команда серферів занепокоїлася проблемою забруднення. В результаті хлопці придумали своєрідний плаваючий фільтр.

І знову ідея вкрай проста. Хлопці взяли звичайне відро, оснастили фільтром і кинули в море. Насос втягує воду зі сміттям всередину, де зайве і залишається, а вода виливається назад.

Цікаво, що за всі роки роботи цих приладів жодного разу не постраждали риби або інші жителі моря. Хлопці всерйоз розраховують, що їхня ідея здатна як мінімум очистити порти і узбережжя.

«The Ocean Cleanup»

Також кілька років тому на весь світ прогриміло ім’я голландського студента Бояна Слата. Хлопець придумав спосіб, як очистити світовий океан.

Його проект «The Ocean Cleanup» являє собою 4 величезні плаваючі сітки, які і будуть збирати сміття. Саме їх здатність плавати і є важливою інновацією. Це дозволить збирати в рази більше сміття.

Личинки

Доволі цікавою ідеєю поділилася з суспільством українська школярка Катерина Малкіна. Дівчинка захоплюється біологією, під час підготовки одного проекту вона виявила, що деякі личинки здатні поїдати пластик.

Дівчинка посіла друге місце на конкурсі екологічних проектів в Нідерландах, що посприяло пошуку інвесторів. Зараз Катерина зайнята втіленням свого проекту в життя.


Сподіваємось, що ці проекти з часом зможуть допомогти людству врятувати планету. Якщо тобі не важко, поділись з друзями цими інноваціями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Чудові екологічні проекти, розробникам яких хочеться дати Нобелівську премію