9 дивних речей, знайдених у космосі


Людство дивиться у небо тисячі років, і все, що ми зрозуміли за цей час, що космос – божевільне місце. Кожен день вчені відкривають велику кількість дивних штук, які народжують нові питання, наганяють страх і викликають неймовірне захоплення.

Популярне розповість про 9 крутих і дивних речей, які астрономи знайшли в космосі за останній час.

1. Запах рому і малини в центрі галактики

Хмара Стрільця В2 в кілька мільйонів разів більша за масу Сонця і плаває навколо нашої галактики Чумацького Шляху. Нещодавно вчені встановили, що в основному це хмара – гігантська річка малинового рому.

Справа в тому, що Стрілець В2 містить 10 мільярдів мільярдів мільярдів літрів алкоголю і молекул, званих етиловим форміатом. Саме ця речовина надає малині солодкий смак, а рому – його відмітний запах. Однак походження цих молекул залишається загадкою для вчених, тому відкриття міжгалактичного пабу варто відкласти.

2. Міккі-Маус

Астрономи з США, вивчаючи поверхню планети Меркурій, виявили 3 кратера, які за своєю формою нагадують силует Міккі-Мауса. Вчені заявили, що саме з космосу Дісней черпав свої ідеї.

Звичайно, серйозні вчені просто жартують. І їх можна зрозуміти: кожен день вони отримують тисячі листів від ентузіастів, які знайшли черговий кратер, який схожий на той чи інший предмет.

3. Правда про падаючу зірку

Всі знають, що падаючі зірки – це метеорити, які потрапили в атмосферу. Але багато хто не знає, що існують дійсно падаючі зірки.

Коли надмасивна чорна діра поглинає подвійну зоряну систему, то одна зірка поглинається чорною дірою, а друга вистрілює в сторону, немов з величезної рогатки. Просто уяви собі величезна вогняна куля газу, яка в 4 рази більше нашого Сонця, що мчиться на швидкості мільйони кілометрів на годину. Звучить вже не так романтично.

4. Алмазна планета

Ти, напевно, чув, що на Юпітері і Сатурні йдуть дощі з алмазів. Але як щодо планети, яка сама є величезним алмазом?

Екзопланету PSR J1719-1438 b виявили в 2009 році. Вона знаходиться на відстані 3 900 світлових років від нас. А 1/3 маси планети – чистий алмаз, решта – графіт. За словами вчених, на таких планетах можуть бути присутніми області, суцільно вкриті кілометрами алмазів (алмазні поля).

5. Око Саурона

Якщо ти подивишся вночі вгору, то, можливо, побачиш одну з найяскравіших зірок на небі – Фомальгаут (Fomalhaut). Вона знаходиться недалеко від нашої галактики Чумацький Шлях і в 2,3 рази важча за Сонце.

Вчені довгий час вивчали зірку, але справжня магія сталася, коли за допомогою новітнього обладнання вони зробили її знімки в інфрачервоному фільтрі. Виявилося, що Фомальгаут схожий на знамените око Саурона (Sauron) з фільму «Володар кілець».

Чорна область в центрі – сама зірка, а овал навколо – це космічне сміття. Виглядає моторошно, але красиво.

6. Дощова хмара

Ніяких метафор. Дійсно, на відстані 10 млрд світлових років від нас найбільший у Всесвіті резервуар води. Це дощова хмара в 100 тис. разів більша за Сонце, містить в 140 трлн разів більше води, ніж у Світовому океані, і, як припускають вчені, вона огортає собою сверхмассивную чорну діру.

«Тепер, коли ми про це знаємо, залишається сподіватися, що вітер не подує в нашу сторону», – жартують астрономи.

7. Послання

А ось цю річ в космосі, можливо, знайде інша інопланетна цивілізація. Апарат «Вояджер» (Voyager) запущений в 1977 році і до цих пір досліджує космос. Завдяки йому у нас є фотографії Землі з відстані 6 млрд км, а також знімки Юпітера і Сатурна. Але найцікавіше те, що прикріплено до самого апарату.

На корпусі «Вояджера» знаходиться золота платівка, на якій записано привітання на 55 мовах, музика різних народів, голоси людей, звуки природи, 100 фотографій і координати планети Земля. Це послання відправлено в надії, що апарат помітить якась неземна цивілізація.

8. Величезна лінза

Одне з найцікавіших відкриттів – гравітаційна лінза. Це утворення в космосі, маса якого така велика, що своїм гравітаційним полем воно викривляє напрям електромагнітного випромінювання. Точно так само, як звичайне збільшувальне скло викривляє промінь світла. Тобто коли ми дивимося через космічну лінзу, то бачимо об’єкт за межами нашого поля зору і трохи спотвореним. Завдяки таким лінзам вчені можуть спостерігати об’єкти, які знаходяться в інших галактиках.

9. Темний потік

Вчені кажуть, що за межами нашого Всесвіту є щось величезне. Ми не можемо бачити, що це таке, але ми спостерігаємо, що це щось затягує частини сусідніх Всесвітів, як водостік воду.

Вчені назвали це щось Темним потоком, тому що це була єдине назва, яка звучала досить таємниче і зловісно. Деякі з астрофізиків вважають, що це край іншого великого Всесвіту, що рухається до нашого. Але точної відповіді поки немає, тому залишається чекати, поки винайдуть більш потужний телескоп.

Як тобі такі таємниці? Не забудь поділитись ними з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
2
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

9 дивних речей, знайдених у космосі